Kultūra
Teātris un kino

“Sarauj, Just!” guvusi uzvaru prestižajā “Giffoni Film festival” 16

Publicitātes foto

Svētdien vienā no lielākajiem un prestižākajiem bērnu un jauniešu filmu festivāliem – “Giffoni Film festival” (Itālija) – uzvarēja režisora Pāvela Gumennikova īsfilma “Sarauj, Just!”. Šovasar īsfilma uzvarējusi arī Austrālijas “Freshflix” īsfilmu festivālā, un jau izrādīta gandrīz visos kontinentos, kur tiek uzņemta ar milzīgu interesi, ovācijām un skatītāju atzinību, pavēstīja režisora pārstāve Lāsma Gumennikova.

Filmas galvenais varonis, Aleksandrs Ronis, jau kopš 15 gadu vecuma spēlē sēdvolejbolu. Latvijas mediju telpa pēdējo gadu laikā ļāvusi sekot līdzi iedevesmojošiem cilvēkiem, kas pārvarējuši milzīgas grūtības – Mārtiņam Oliņam, Gatim Caunītim un tagad arī Aleksandram Ronim.

Filmas veidotāji grib iedrošināt cilvēkus ar kustību traucējumiem, nepadoties, bet darīt un atrast sevi no jauna. Projekta vadītājs un īsfilmas režisors par filmas aktualitāti un nepieciešamību saka: “Tā nav filma tikai par cilvēkiem ar kustību traucējumiem, tā ir par mums visiem. Kā aicinājums un atgādinājums, lai mēs nekad nepadotos, pat vissarežģītākajās situācijās. Noticot sev mēs ne tikai varam izdarīt, bet arī izdarām vairāk.”

Filmā galvenajās lomās – Latvijas sēdvolejbola komandas uzbrucējs Aleksandrs Ronis, aktieris un kaskadieris – Sergejs Fjodorovs, jaunais un talantīgais aktieris – Toms Veļičko un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise – Jana Herbsta.

Filmas stāsts radies, iedvesmojoties no situācijas, kas atgadījās ar Aleksandru pirms dažiem gadiem. Scenāriju radīja dramaturģe Laura Lapiņa, savukārt videoformātā to iedzīvināja daudzsološais operators Mārtiņš Jansons. Īsfilmas mūzikas celiņu komponējis Maikls Bānmillers, kurš pazīstams ar darbu pie tādām slavenām filmām kā “La La Land”, “Fantastiskie zvēri un kur tos atrast”, “X cilveki” un citām.

Filma joprojām tiek pieteikta un izrādīta Eiropas un pasaules līmeņa kinofestivālos; septembrī un oktobrī to būs iespējams noskatīties vismaz sešos kinofestivālos, to skaitā trijos, kas kvalificē filmas Oskara nominācijām. Tuvākā iespēja redzēt īsfilmu Latvijā ir šo piektdien, 28. jūlijā, kino, mākslas un kultūras festivāla “RojaL” ietvaros.

LA.lv