Pasaulē
Baltija

Sāremā salā konstatē Āfrikas cūku mēri 16

Foto – Shutterstock

Igaunijas Veterinārais un pārtikas dienests atklājis Āfrikas cūku mēri Sāremā salas Orisāres pašvaldībā, fermā, kurā tiek turētas 3200 cūkas.

Fermā noteikta karantīna, dzīvniekus paredzēts nokaut un ēkas dezinficēt, pastāstījis dienesta pārstāvis. Igaunijas Dzīvības zinātņu akadēmijas speciālisti centīsies noskaidrot, kādā veidā slimība sasniegusi šo fermu.

Uzņēmums “Vireen” trešdien sāks cūku izkaušanu un iznīcināšanu.

Desmit kilometru zonā ap inficēto fermu atrodas vēl viena ferma, kas pieder tam pašam īpašniekam. Šobrīd tā tiek pastiprināti uzraudzīta, un tuvākajā laikā tur tiks sāktas nepieciešamās pārbaudes.

Slimības piemeklētā ferma pēdējo reizi tika pārbaudīta 7.jūnijā, un tobrīd tur netika konstatēti nekādi biodrošības noteikumu pārkāpumi.

Kā pastāstījis Veterinārā un pārtikas dienesta Dzīvnieku veselības departamenta vadītājs Harless Kaups, katru nedēļu tiek saņemtas ziņas par mežacūkām, kas nobeigušās no Āfrikas cūku mēra. Pēc viņa teiktā, mežacūku vidū šī slimība joprojām ir plaši izplatīta un ir svarīgi, lai mājas cūkas nenonāktu saskarē ar citiem mājdzīvniekiem, meža cūkām vai inficētiem produktiem un lietām.

Pirmdien vairāki Āfrikas cūku mēra gadījumi konstatēti mājas cūkām Lietuvā un Polijā.
Pirmais Āfrikas cūku mēra gadījums mežacūkai Igaunijā tika atklāts 2014.gada septembrī Valgas apriņķa Hummuli ciemā, sešu kilometru attālumā no Latvijas robežas, bet pirmais gadījums, kad ar Āfrikas cūku mēri Igaunijā inficējās mājas cūka, reģistrēts 2015.gada 21.jūlijā.

LA.lv