Foto – Zanda Birze

Kā atgūt vecmāmiņai agrāk piederošo zemi ezera krastā 2

No vecvecmāmiņas esmu mantojusi zemi. Agrāk viņai piederēja 5,95 ha gar ezera krastu, bet man īpašumu ar pagasta valdes lēmumu atļāva noformēt tikai 2004. gadā. Tagad pie ezera man ir tikai 0,23 ha (ezera krasta līnija – 17 metru), pārējā daļa iemērīta pretī bijušajam zemes gabalam, jo uz zemes gar ezera krastu jau dzīvoja cits īpašnieks. 2006. gadā es beidzot noformēju zemesgrāmatu. Kad tolaik gatavoju dokumentus, zemes ierīkotājs teica, ka zeme zem ūdens netiek dalīta, tāpēc es paliku bez tās. Bet šogad, kad ezera krastā gribēju ierīkot laipu, kaimiņš izsauca policiju un pateica, ka es ceļot laipu uz viņa zemes zem ūdens. Tam pašam zemes ierīkotājam prasīju, kā tas var būt. Viņš atbildēja, ka zeme zem ūdens esot sadalīta jau 90. gados. Ko man darīt un kur vērsties, lai rastu kādu risinājumu?  BROŅISLAVA KRĀSLAVĀ

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Vectēvs savam mazdēlam dāvina īpašumu (līgums apstiprināts pie notāra). Īpašums ierakstīts zemesgrāmatā un sastāv no trim zemes vienībām. Dokumentus, lai par īpašnieku apstiprinātu mazdēlu, iesniedzām zemesgrāmatu nodaļā. Izrādās, tas nav iespējams, jo vectēvs 1995. gadā izpircis zemi saimniecībai, kam jau ir zemesgrāmata un izpirktais zemes gabals nav ierakstīts zemesgrāmatā, jo nevarēja nokārtot dokumentus par tur esošo būvi. Tagad nekustamajam īpašumam ir četri kadastra numuri, trīs ierakstīti zemesgrāmatā, bet viens nav. Zemesgrāmatu nodaļa sūta mūs uz zemes dienestu, bet tas sūta pie mērniekiem, jo it kā esot jādala zemes gabali. Kā rīkoties? GUNTIS

Ne uz visiem lasītāju jautājumiem varam atbildēt žurnālā, jo nepieciešami konkrētāki fakti vai pieejamās informācijas precizējumi. Valsts zemes dienesta komunikācijas projektu vadītāja Sandra Vīgante skaidro, ka dienesta speciālisti nevar sniegt precīzas atbildes, nezinot konkrēto objektu kadastra numurus vai apzīmējumus, kā arī adreses.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas nozīmē, ka gan vienā, gan otrā gadījumā, līdzi ņemot visus īpašuma dokumentus, jādodas pie VZD konsultanta. Ja tiks konstatēts, ka gadījums ir sarežģīts un prasa padziļinātu analīzi, privātpersonām vajadzēs pieteikties vēl pieņemšanai pie kāda no struktūrvienību vadītājiem.

Klientu apkalpošanas centru vadītāju pieņemšanas laikus var uzzināt VZD tīmekļa vietnē, sadaļā “Kontakti/Apmeklētāju pieņemšana/ Reģionālajās nodaļās” (http://www.vzd.gov.lv/lv/kontakti/apmekletaju-pienemsana/centralaja-aparata/). VZD Kadastra departamenta direktors pieņem pēc iepriekšējas reģistrācijas (tālr. 67038800) katra mēneša otrajā otrdienā no plkst. 15 līdz 17 dienesta centrālajā birojā 11. novembra krastmalā 31 Rīgā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.