×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. februāris, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: Kad vērtspapīri un reputācija krītas cenā (8)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Pārskatāmā laika periodā divu profesiju pārstāvjiem būs ļoti daudz darba. Aizstāvot nepatiesi apvainotos klientus un risinot stresa situācijas, augsta līmeņa juristi, izveicīgi advokāti nopūlēsies, lai apgāztu dez-informācijas dūmu stabus un mazinātu trauksmaino ziņu radītos efektus – defektus. Par to kontos ieripos zelta gabali. Čaklākie reportieri, TV viesbrigādes arī nopelnīs kādu naudiņu, 24 stundu dežūrā mērot gaidāmo politekonomiskā gaisa temperatūru un atmosfēras spiediena slāņu pārvietošanos mūsu valsts teritorijā. Brīvās preses pārstāvjiem atšķirībā no advokātiem tēma jāuzkurina, jāmeklē informatori, kam ir ko stāstīt, kas notiek valstī, kad mierīgie iedzīvotāji devušies gulēt.

Cilvēki, kas interneta komūnā ieslavēti par visziņiem, jau stāsta, ka pēc aizturēšanām augstākajā līgā pār daudzām galvām savelkoties negaisa mākoņi, bet vēl jāpagaida, kad tiesībsargājošie orgāni atmūķēs publikas priekšā nolikto melno, maģisko kasti un izlaidīs baltu patiesību. Pagaidām izmeklēšanai, kā parasti, nedrīkst traucēt. Kad ieradīšoties mūsu amerikāņu partneri un kolēģi no Eiropas Centrālās bankas, varbūt pat sekošot gadsimta vētra ar lieliem postījumiem, kur vienas personas ar apsūdzības rakstiem vedīšot uz Singsinga ērtībām, bet citas dabūšot smakt tepat Centrālcietumā.

No cita redzesleņķa skatot, Latviju reti kad piemeklē zemestrīces, virpuļviesuļi, kur nu vēl vulkānizvirdumi, bet stihija cikliski mēdz izplosīties mūsu izpildvarā, tiesu varā un banku sektorā. Pat Saeimā gadās pa kādam likumdevējam, kurš pārsniedz ātrumu uz braucamās daļas vai sakonfliktē ar trolejbusa biļešu kontrolieri. Bet tie nav reti gadījumi, kad arestē un kroņa telpu noslēgtībā rokudzelžos nogādā godīgus, ieredzētus cilvēkus ar ievērojamu stāvokli sabiedrībā, kuri līdz tam ieņēmuši stratēģiski svarīgus posteņus administrācijā, pakļautības iestādēs, valstij piederošās kapitālsabiedrībās. Var teikt, ka daba radījusi Latvijas amatpersonas un finanšu ikonas lidošanai no augstiem krēsliem un komforta zonām. Citreiz krītošām komētām ir ļoti garas astes, citreiz pret šīs zemes varenajiem vērstās operācijas beidzas ar čuš un čiku. Katrā ziņā attiecīgie dienesti vienmēr lietpratīgi izpēta samudžinātās lietas no alfas līdz omegai, atrod rūpīgi slēptos galus un secina, vai bijusi kārtējā sabotāža un plānotā specoperācija pret Latvijas valsti vai noticis politiskais pasūtījums, vai tiešām pastrādāts noziegums un mega afēra.

Grūti pateikt, kā viss beigsies ar Rimšēviča kungu, kā tiks remdēts drudzis un dziedinātas kaites, kas šobrīd sagrābušas un krata valsts organismu, bankas, politiskās aprindas. Sliktākais, ka tas notiek nepiemērotākajā brīdī – Latvijas simtgades svinību ieskaņā. Turklāt negatīvās novitātes izlauzušās ārpusē, atbalsojušās aiz trejdeviņām zemēm, un diez vai mums ir vēlama šāda veida publicitāte respektablajā “Financial Times” un citos starptautiskos medijos. Līdz ar to Kučinska valdībai vieglas, mierīgas dienas nav gaidāmas. Tā kā slimība neizskatās pēc nieka iesnām, trinitārajai (trīsvienības) koalīcijai ir iespēja pierādīt, cik perfekti politiskā pārvalde tiek galā ar forsmažorām problēmām, cik veikli pārvar uznākušās grūtības un cik prasmīgi darbojas kā krīzes menedžeri. Tautai jārada iespaids, ka ministri spēj ko vairāk, kā tikai lūkoties uz zvaigznēm. Saprotams, politiķiem noderēs spēcīgāki padomdevēji par konsultantiem smalkā toņa jautājumos.

Raugi, esam ne vien valsts svētku, bet arī Saeimas vēlēšanu priekšvakarā. Jauni politisko komercnoslēpumu atklājumi, papildu triecieni valsts reputācijai sašķobīs līdzšinējo relatīvo stabilitāti un puslīdz drošās starta pozīcijas vēlēšanās. Konkurējošās organizācijas labprāt aizrādīs uz valdošo, “sistēmisko” politiķu sakariem ar varai pietuvinātiem spekulantiem un naudīgiem partiju dīdītājiem. Tas plašās vēlētāju masās radīs atsaucību un azartu nodot balsis par citiem spēkiem, kas spēj uzraudzīt un kontrolēt situāciju, vienreiz “pārtraukt šito bardaku” un ieviest valstī kārtību.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Izbeidziet dirst par to Latvijas simtsgadi visos sūdus ko seit savāra piemin kautkaadu tur simtsgadi pirmkaart ir svarīgi notikumi kuri notiek sajā korupcijasslimajā valstī nevis tā visur piesauktā simtsgade Bus tā simtsgade un paies un ko tad Korupcija valstī rulēs tālāk

 2. Izbeidziet dirst par to Latvijas simtsgadi visos sudos ko seit savāra piemin kautkaadu tur simtsgadi pirmkaart ir svarīgi notikumi kuri notiek sajā korupcijasslimajā valstī nevis tā visur piesauktā simtsgade Bus tā simtsgade un paies un ko tad Korupcija valstī rulēs tālāk

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem ( t.sk. – privāti ) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 4. Negribas uzticēties vērtspapīriem, jo tādā summā tie nav nopietni vērā ņemami.

 5. Tas ir īsts kiberuzbrukums Latvijai! Kādam to ļoti vajadzēja! Vērtspapīriem nav nekādas nozīmes – tie ir nestabīli un tiem nevar uzticēties tādos apmēros!

 6. Nekā konkrēta, runā runāšanāšanas pēc.

 7. Tukša vāvuļošana

 8. Būtu jau vienkārši, un lieta varētu izskatītties pavisam citādi, ja galvenie oponenti nebūtu jau kopš 90. zināmi krievijas naudas atmazgātāji, kas iespējams atrodas tiešā vai pastarpinātā kremļa kontrolē.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+