×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2013
Drukāt

Sargies… velosipēda!

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgā ir izveidojusies absurda situācija gājējiem. Ziemā gājējus apdraud no jumtiem krītošas lāstekas un slidenās ietves, bet vasarā tie ir velosipēdisti, kuri pārvērš ietves par velotrasēm un apdraud gājēju drošību, veselību un dzīvību.

 

Es nerakstu par velosipēdistiem domātiem veloceliņiem, kur ir izvietotas zīmes un nav jāstaigā gājējiem vai jābrauc māmiņām ar bērnu ratiņiem. Gājējam nav iespējams iet pa viņam domāto ietvi, nebaidoties, ka jebkurā mirklī viņu nenotrieks velosipēdists. 
Mani pirms nedēļas, 24. maijā, pie trolejbusa pieturas VEF (pirmā pietura aiz Gaisa tilta virzienā uz Juglu), kad grasījos ieiet veikalā “Ķekava”, notrieca velosipēdists un, nepainteresējies, vai nevajag palīdzību, netraucēts aizbrauca. Cilvēki, kuri gaidīja trolejbusu, palīdzēja man piecelties un teica, ka šādi gadījumi tur esot bieži. Būdama šokā, neaptvēru, ka jānodrošinās ar notikuma lieciniekiem. Tuvējā aptiekā, līdz kurai ar grūtībām aizgāju, lai apkoptu asiņojošo brūci, man kļuva slikti, un aptiekas darbiniece izsauca ātro palīdzību.

Tagad mājās ārstēju traumas un nesaprotu, kur mana vaina! Pierādīt, ka mani notrieca velosipēdists, nevaru, jo nav liecinieku (pie pieturas stāvējušie cilvēki aizbrauca). Šī iemesla dēļ zvanīt policijai likās bezjēdzīgi.

Slimnīcā man bija jāmaksā arī par asinsanalīzi alkohola klātbūtnes pārbaudei, tāpat par visiem izmeklējumiem, lai gan es esmu cietusī, nevis negadījuma izraisītāja. Rūpējoties par velosipēdistu drošību un ērtībām, ir aizmirsti gājēji, kuri arī ir satiksmes dalībnieki. Mums nevienam nav acu pakausī. Ja vēlamies pārvērst Rīgu par velosipēdistiem draudzīgu pilsētu, ir jāiemācās cienīt arī gājējus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+