×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. maijs, 2016
Drukāt

Sarīkojumā teātra senioru atbalstam sastapsies dažādu paaudžu vadošie aktieri

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Skats no 2014. gada uzveduma sarīkojumā "Es esmu".

Latviešu teātra dzimšanas dienas priekšvakarā, 30. maijā, uzvedumā “Es esmu” uz skatuves tiksies vecākās paaudzes un mūsdienu vadošie aktieri, lai atbalstītu Latvijas teātra vecmeistarus, LA.lv pastāstīja pasākuma rīkotāja aktrise Zane Dombrovska.

Kā jau ierasts, uzreiz pēc uzveduma notiks izsole, kur varēs iegādāties ar teātri saistītas atmiņu lietas, ko personīgi sagādās Latvijas teātru pārstāvji – aktieri, režisori un citi. Visi ienākumi tiks novirzīti teātru senioru sociālā stāvokļa un veselības uzlabošanai.

Uzveduma režisores Ineses Mičules (Spēlmaņu nakts Gada debija ar izrādi “Fundamentālists”, “Ilgu tramvajs”, “Pilna Māras istabiņa” u.c.) vadībā uz vienas skatuves tiksies vēl nebijis aktieru ansamblis. Juris Strenga (Dailes teātris), Olga Dreģe (Dailes teātris), Anta Krūmiņa (Latvijas Jaunatnes teātris), Rasma Garne (Latvijas Nacionālais teātris) un citi teātra vecmeistari savus krāšņākos teātra izrāžu fragmentus izspēlēs kopā ar tagadējo aktieru paaudzi.

“Tik dažādas aktieru paaudzes no visas Latvijas teātriem uz vienas skatuves tiekas vien reizi gadā. Latviešu teātra dzimšanas dienas priekšvakarā uzvedums “Es esmu” teātra mīļiem ir kā saldēdiens, kas reizē aicina gan kavēties skaistās atmiņās, gan piedzīvot milzīgo satikšanās prieku. Aktieriem tā ir brīnišķīga skatuves pieredzes apmaiņa, savukārt skatītāji tiek lutināti ar iespēju satikt savus iemīļotos aktierus pavisam ciešā tuvplānā,” skaidro Fonda “RAMPA” valdes locekle un uzveduma “Es esmu” rīkotāju pārstāve Zane Dombrovska.

Uzvedums “Es esmu” notiks pirmdien, 30. maijā, plkst. 19 Mūzikas namā “Daile”. Kaismīgākie teātra mīļi jau tagad var iegādāties pasākuma ieejas biļetes, cena no 10 eiro.

Uzvedums notiek jau trešo gadu, un aktieru dalība tajā ir brīvprātīga un nesavtīga. No biļetēm iegūtos ienākumus novirza Latvijas teātru senioru sociālā stāvokļa un veselības uzlabošanai: medikamentu iegādei, operāciju un rehabilitācijas izdevumu segšanai.

Uzvedumu rīko teātra senioru atbalsta Fonds “RAMPA” sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju. Teātra vecmeistariem atbalstu sniedz Latvijas Kultūras ministrija, AS “Latvijas Valsts meži”, Komunikācijas aģentūra/Edelman Affiliate, Mūzikas nams “Daile”, ziedot.lv un Vedam.lv.

Teātra senioru atbalsta fonds “RAMPA” rūpējas par gandrīz simt teātra vecmeistariem, kas savus spēka gadus un veselību atdevuši teātrim. Liela daļa šo savulaik tautā tik ļoti mīlēto skatuves mākslinieku ir kļuvuši par vientuļiem pensionāriem ar minimālajiem ienākumiem, un viņiem ir nepieciešams sabiedrības atbalsts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+