×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Sarīkojumā “Ziemeļi – Dienvidi” sastapsies Horvātijas un Kazahstānas dzejnieki

Saidas Suleimenovas fotoSaidas Suleimenovas foto

Anuars Duisenbinovs

Piektdien, 4. septembrī plkst. 19 Kaņepes Kultūras centrā notiks ikgadējais ārvalstu viesu lasījums “Ziemeļi – Dienvidi”. Projekta ideja ir vienā lasījumā savest kopā divus dzejniekus no pilnīgi dažādām ģeogrāfiskām telpām un kultūras koordinātām, lai paklausītos, cik ļoti tas atspoguļojas viņu dzejā un tās pasniegšanas formā, pastāstīja grupas sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Leimane.

Šogad pāri veido divi dzejnieki, kuru dzīvesvietas šķir vairāk nekā 4000 kilometri. Tie ir Marko Pogačars no Horvātijas un Anuars Duisenbinovs no Kazahstānas. Viņi ir vienaudži – pirmais dzimis 1984., bet otrs – 1985. gadā, un abi nāk no valsts, kas 90. gados pārdzīvojusi lielas pārmaiņas.

Leimane uzsver, ka abu dzejas poētiskais vēstījums spēcīgi atšķiras: “Marko ieturētie, minimālistiskie teksti uzpērk ar bezpatosa un cilvēcīgo toni. Viņa dzejoļi robežojas ar prozu, to intonācijas plaisas, pauzes un rindu pārrāvumi rada savu pārbaudītu melodiju. Anuars Duisenbinovs – tas ir lirisks spēks, verbāla plūsma, kas aizrauj ar savu svarīgo un pašu par sevi vēstošo detaļu plūdumu. Tajā pašā laikā, tā ir pa īstam laikmetīga un brīva dzeja, kas rodas sabiedrībā, kurā eksistē ne mazums aizspriedumu. Un to skaits, diemžēl, tikai aug. Anuars pārsvarā raksta krieviski, taču bieži apvieno abas valodas – kazahu un krievu, meistarīgi sajaucot to elementus.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+