×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. marts, 2014
Drukāt

Sarkanā Krusta slimnīcas ēku gaida pārmaiņas

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Sarkanā Krusta logotips.

Sarkanā Krusta slimnīcas galvenā ēka celta 1909.–1912. gadā pēc F. Šefela projekta, bet blakusesošie korpusi būvēti 1933. gadā pēc A. Klinklāva projekta.

1995. gadā jūnijā slimnīcu slēdza, lai veiktu kapitālo remontu, tomēr nekādi darbi nenotika. Ar Rīgas pilsētas Zemes komisijas lēmumu 1996. gada maijā īpašumu atguva Latvijas Sarkanais Krusts. Šī sabiedriskā organizācija 2001. gada janvārī īpašumu pārdeva privātpersonai Mihailam Uļmanam, kurš to ieķīlāja bankā, taču Latvijas valsts Finanšu ministrijas personā pirkumu apstrīdēja un 2005. gada maijā Finanšu ministrija slimnīcu atguva. 2007. gada septembrī īpašumu nopirka medicīnas sabiedrība “ARS”, noslēdzot ar Privatizācijas aģentūru nomaksas pirkuma līgumu uz pieciem gadiem.

Medicīnas sabiedrības “ARS” valdes priekšsēdētājs Māris Andersons pastāstīja, ka 2013. gadā bija izstrādāts slimnīcas rekonstrukcijas projekts. Taču pēc Zolitūdes traģēdijas 2013. gada novembrī, kad iebruka lielveikala “Maxima” jumts, tika noteiktas stingrākas prasības ēku drošībai. Pašlaik rekonstrukcijas projekts tiek pārstrādāts un saskaņots būvvaldē. Šā gada maijā plānots uzsākt būvdarbus, un gada beigās paredzēts nodot pirmo kārtu – diagnostikas nodaļu.

Bijušās Sarkanā Krusta slimnīcas ēkā medicīnas sabiedrība “ARS” plāno izveidot privātu slimnīcu ar diagnostikas nodaļu, dienas stacionāru un ķirurģisko bloku, kur veiks vēdera dobuma, ginekoloģiskās, uroloģiskās, ortopēdiskās operācijas un būs arī reanimācijas nodaļa. Rekonstrukcijas pirmajai kārtai būs nepieciešami 2 miljoni eiro, bet visas slimnīcas rekonstrukcija izmaksās 14 miljonus eiro.

Māris Andersons atzina, ka ēkas būvkonstrukcijas un jumts ir labā stāvoklī. Ēka jau 12 gadu netiek apkurināta, taču “ARS” tai nodrošina apsardzi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+