×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
5. decembris, 2016
Drukāt

“Sarkanā upe” – stāsts par menstruācijām mākslas valodā

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Ceturtdien, 8. decembrī, plkst. 18.30 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā māksliniece Ingrīda Pičukāne sniegs performanci un uzsāks darbu pie sienas gleznojuma “Sarkanā upe”, ko svinīgi noslēgs 2. februārī, LA.lv uzzināja LLMC.

Gleznojums “Sarkanā upe” LLMC Ofisa galerijā tiks veidots, pielietojot viduslaiku mākslai raksturīgo sukcesīvo stāstījuma metodi, kas izmantota daudzos Ingrīdas Pičukānes zīmējumos. Autores stāstu iemieso tēls, kas izdzīvo dažādus menstruālā cikla posmus – pirmsmenstruālo sindromu, spēcīgas sāpes menstruāciju laikā un tām sekojošo atvieglojumu un prieku par esamību kā tādu, mēnešreizēm beidzoties.

“Stāstā, kas caurvīs gleznojumu, vēlos parādīt savu personīgo pieredzi un sajūtas, kas saistās ar mēnešreizēm. Īpašās dienas, tās dienas, sarkanās dienas, sieviešu dienas – tie ir daudzi apzīmējumi mēnešreizēm, fizioloģiskam procesam, kas sievietes piemeklē katru mēnesi. Manuprāt, Latvijā tā vēl joprojām ir aizliegtā tēma – par mēnešreizēm maz runā un maz raksta. Tās tiek uztvertas kā kaut kas, kas pieder tikai sieviešu pasaulei, kļūstot par sieviešu noklusētu dzīves daļu. Taču šī ķermeniskā pieredze ir ļoti būtiska ne tikai manā dzīvē, bet arī citu sieviešu dzīvēs, un, manuprāt, svarīgi ir runāt par šīm pieredzēm, stāstīt un dalīties. Man ir raksturīga sociālā taisnīguma izjūta, un feminisms ir viens no aspektiem, kas raksturo manus darbus,” tēmas izvēli komentē Ingrīda Pičukāne.

Apmeklētāji aicināti apmeklēt LLMC Ofisa galeriju vairākas reizes, lai novērotu gleznojuma tapšanas procesu. Ceturtdien, 2017. gada 2. februārī, notiks arī atvēršanas svētki alternatīvajam žurnālam jeb zīnam “Samanta”, ko nelielā tirāžā izdevusi Ingrīda Pičukāne sadarbībā ar vairākām ilustratorēm, fotogrāfēm un rakstu autorēm. Zīnu raksturo feministiska ievirze, un tas veltīts ķermeņa kaunināšanas (body shaming) tematikai.

Ingrīda Pičukāne ieguvusi maģistra grādus Igaunijas Mākslas akadēmijas Animācijas nodaļā un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+