×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Sarkanais Krusts: Nevēlamies atgūt konkrētus īpašumus, bet panākt “vēsturisku taisnīgumu”

sarkanais_krusts_logo

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) nevēlas atgūt konkrētus īpašumus, bet panākt “vēsturisku taisnīgumu”, pastāstīja biedrības ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

Kā ziņots, Saeimai varētu būt jālemj ne tikai par agrāk piederējušu īpašumu atdošanu Latvijas ebreju kopienai, bet arī citām organizācijām. Parlamentā iesniegts LSK saraksts ar vairāk nekā 30 neatgūtiem īpašumiem, ceturtdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

LSK ģenerālsekretārs skaidroja, ka saraksts par vairāk nekā 30 biedrībai agrāk piederējušu īpašumu atgūšanu Saeimā iesniegts jau 1991.gadā, tomēr diskusijām ar valsti pagaidām nav rezultātu. Tāpat Līkops nevarēja nosaukt, cik šādu biedrībai agrāk piederējušu īpašumu ir kopumā, jo kopš 1940.gada vairāki vienā vietā esoši īpašumi sadalīti un tiem piešķirti dažādi kadastrālie numuri. Viņš vien piebilda, ka īpašumi ir dažādās Latvijas vietās.

Līkops arī uzsvēra, ka LSK ir gatavs runāt par jebkuru kompromisu un biedrība neuzskata, ka tai jāatdod visi agrāk piederējušie īpašumi. Dažus biedrībai piederējušos īpašumus valsts jau ir pārdevusi, un nav vajadzīgs tos atgūt no to tagadējiem īpašniekiem. Tomēr ir jārunā, kā valsts var šos īpašumus biedrībai kompensēt, uzskata Līkops.

Viņš norādīja, ka biedrība ir gatava saņemt valsts un pašvaldību īpašumus, kurus tā šobrīd nomā. Precīzas informācijas par šobrīd nomātajiem īpašumiem viņam nav, bet šādi īpašumi varētu būt apmēram deviņi.

LSK ģenerālsekretāra viedoklis ir šāds: ja valsts vai pašvaldība tām piederošos īpašumus izīrē, tad tie īpašniekam nav nepieciešami kādu funkciju nodrošināšanai.

Tāpat biedrība uzskata, ka apmaiņā pret pieprasītajiem īpašumiem tā ir gatava saņemt līdzvērtīgus īpašumus.

Vaicāts, kā biedrība rīkotos, ja visus pieprasītos īpašumus neizdotos atgūt vai tie netiktu kompensēti ar citiem īpašumiem, Līkops norādīja, ka jānovērtē, cik vērti ir attiecīgie pieprasītie īpašumi, un kompensāciju var izmaksāt naudā. Viņš gan piebilda, ka nauda nebūtu tas, kas biedrībai vajadzīgs.

Līkops pauda viedokli, ka beidzot denacionalizācijas process ir jānoslēdz. “Nevar vairs to lietu atlikt un aizbildināties, ka tagad mainās valdība, tagad krīze, bet tagad mainās Saeima,” norādīja biedrības ģenerālsekretārs.

Valsts 25 gadu garumā ir koķetējusi, bet nu beidzot ir pienācis brīdis “noslēgt Otro pasaules karu”, pauda Līkops.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+