×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

Sarkanais krusts zaudē konkursā par bēgļu mentoriem

Bēgļi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki" 2016.gada septembrī.Bēgļi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki" 2016.gada septembrī.

Foto - LETA

Latvijas Sarkanais krusts ir zaudējis konkursā par mentora pakalpojumiem bēgļiem, palīdzot viņiem iejusties Latvijā un risinot praktiskus jautājumus, turpmāk šos pienākumus pārņems organizācija “Patvērums “Drošā māja””.

Vairākus mēnešus ar to nodarbojās Latvijas Sarkanais krusts. No aprīļa līdz novembrim atbalsts ticis nodrošinārs 319 cilvēkiem. Sabiedrības integrācijas fonda jaunākajā konkursā bija pieteikušies trīs pretendenti. Arī “Svētās Ģimenes Māja”.

Šonedēļ ir parakstīts līgums ar biedrību “Patvērums “Drošā māja”” par sociālekonomiskā atbalsta sniegšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu 18 mēneši – līdz 2018.gada 31.maijam.

Sākotnēji biedrība plāno iesaistīt 2 sociālos darbiniekus un vismaz 8 sociālos mentorus, kuri sniegs atbalstu personām un viņas ģimenes locekļiem krīzes situācijās un integrācijai jaunā vidē – veidos izpratni par dzīvi Latvijas sabiedrībā, palīdzēs apzināties savus resursus, saprast, kur meklēt palīdzību, saņemt atbalstu ikdienas dzīves situāciju risināšanā, piemēram, mājokļu, veselības un sociālo pakalpojumu jautājumos.

Finansējums sociālajiem darbiniekiem un mentoriem nāk no Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts budžeta. Kopumā līgumcena ir 666 000 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+