×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. februāris, 2013
Drukāt

Sarkanais – vai tikai Valentīndienā?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sarkanā krāsa lieliski noder, lai telpā radītu ne tikai kaislīgu un intīmu atmosfēru. Šā toņa akcenti interjeru padarīs dzīvespriecīgu un možu, bet noteiktās kombinācijās piešķirs svinīgumu un omulību. Varbūt tāpēc, ka krāsu spektrā tas atrodas pirmais, sarkanais ir tik aktīvs.

 

Pietiek tikai nedaudz no šīs krāsas ieviest kā akcentu kādā no telpas zonām, lai tā iegūtu pavisam citu noskaņu. Iespējams, tāpēc sarkanā krāsa ir arī pirmā to toņu vidū, no kuriem cilvēki savos mājokļos izvairās. Tomēr velti, jo šai krāsai, tāpat kā citām, ir gan savi plusi, gan mīnusi. Ņemot vērā un izvairoties no mīnusiem, ar sarkaniem toņiem mājoklī iespējams radīt patiešām omulīgu un interesantu atmo­sfēru.

Sarkanais tonis interjeru padara ne tikai efektīgu, bet arī omulīgu. Tomēr ar to jābūt ļoti uzmanīgiem – ja sarkanā būs par daudz, tonalitāte var kļūt kliedzoša.

“Izvēloties sarkano, noteikti jāņem vērā arī krāsas nesēja materiāls – spilgtas plastmasas virsmas, spīdīgi audumi, alkīda emaljas un eļļas krāsas radīs uztraucošu, enerģijas pārpilnu efektu. Savukārt sarkanais ķieģelis, māla krūzes, tumši sarkani, matēta auduma spilveni vai paklāji, sarkanīgi rūsganas flīzes u. tml. veidos asociācijas ar Austrumu noskaņu, siltumu un omulību,” stāsta dizainere Marija Kotova un iesaka: “Visieteicamāk sarkano izmantot tādās telpās, kurās notiek aktīva rosība – hallēs, dzīvojamajās istabās, kāpņu laukumiņos, virtuvēs. Tikai jāņem vērā, ka sarkanajam ir tendence telpu vizuāli samazināt. Arī lieli laukumi nav ieteicami, jo ilgstoša uzturēšanās šādā telpā rada psiholoģisku nogurumu, tā var būt arī uztraucoša vai nomācoša. Vislabāk sarkano izmantot nelielos akcentos vai to grupās – sveces, spilveni, vāzes, paklāji un pledi radīs pietiekamu efektu.”
sar2_12

Interesanti un mūsdienīgi ir sarkano komplektēt ar zaļo vai zilo toni. Labi saskan arī dzeltenais un sarkanais, visi rozā toņi un sarkanais. Ļoti bieži sarkano lieto kopā arī ar balto – šajā kombinācijā sarkanā toņa enerģija veiksmīgi papildina balto, kas ir atturīgs un pasvītro līniju skaidrību. Tomēr jebkurā gadījumā, lai efektīgums neņemtu virsroku un nenomāktu telpas omulību un funkcionalitāti, sarkanajam jābūt krietni mazāk nekā baltajam vai attiecīgi citai krāsai.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarkanais

Mīnusi:

ilgstoša uzturēšanās telpā, kurā sarkanais dominē, nervozus cilvēkus padara uzbudinātus, bet aktīvi bērni tajā var kļūt pat hiperaktīvi,

pārlieku daudz sarkanā samazina darba spējas un nogurdina,

sarkanā krāsa telpu padara vizuāli zemāku un mazāku, var šķist, ka sienas tuvinās viena otrai.

 

Plusi:

pareizi lietots sarkanais uzmundrina,

palielina seksuālo enerģiju,

tumši sarkanais padara interjeru svinīgu un piešķir tam svētku atmosfēru – ne velti teātros, koncertzālēs, svinīgās pieņemšanās parasti izmanto paklājus, portjeras, krēslu tapsējumu tumši sarkanos toņos,

dārga interjera iespaidu var panākt, izmantojot sarkano kombinācijā ar cēlkoku un zeltu.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+