×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Sarkanos gāzes balonus neaizliegs vēl divarpus gadus (14)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ekonomikas ministrija (EM) atkāpusies no vēlmes šogad no tirgus izņemt padomju laikā ražotos sarkanos sašķidrinātās naftas gāzes balonus. Ministrija iecerējusi nākamnedēļ skatīšanai valdībā virzīt noteikumu grozījumus, kas paredz līdz 2017. gada beigām pagarināt termiņu, līdz kuram mājsaimniecības drīkstēs lietot šos balonus līdztekus prasībām atbilstošajiem baloniem.

Jau vēstīts, ka no šā gada 31. marta stāsies spēkā jauna gāzes balonu aprites kārtība, kas paredzēja šā gada laikā no tirgus izņemt PSRS laikā ražotos GOST gāzes balonus (bez π (pī) zīmes).

“LA” jau pirms diviem mēnešiem cēla trauksmi publikācijā “Sarkanos gāzes balonus padzen, bet kas tālāk?” (20. janvārī), kam piebalsoja daudzi jo daudzi lasītāji. Toreiz ekonomikas ministres runasvīrs Arno Pjatkins atzina, ka situācija ir jālabo un Ministru kabineta noteikumi ir jāgroza. Tagad atbildīgā EM nolēmusi rosināt vēl divarpus gadus ļaut mājsaimniecībām lietot sarkanos gāzes balonus.

Veco gāzes balonu lietošanas termiņu pagarinās, ņemot vērā, ka gāzes balonu tirgū iesaistītie uzņēmumi nav gatavi jaunajai aprites kārtībai. Tāpēc pastāv bažas, ka gāzes balonu iegāde radīs būtisku finansiālo slogu mājsaimniecībām – cilvēki nespēs atļauties jaunu gāzes balonu, turpinās lietot veco, apdraudot savu drošību.

“Spriežot pēc mums pieejamās informācija, par jaunu 46 litru balonu cilvēkiem tiek prasīti pat 70 – 90 eiro. Dosim pārejas laiku, lai gāzes balonu tirgotāji sagatavojas jaunajai aprites sistēmas un piedāvā gāzes balonus par saprātīgām cenām, kā arī cilvēki iekrāj naudu jaunam balonam,” “LA” sacīja EM Iekšējā tirgus departamenta atbilstības nodaļas vadītājs Edijs Šaicāns, norādot, ka veco balonu divarpus gadus drīkstēs lietot ar nosacījumu, ka tas būs pārbaudīts.

Veco balonu pret pilnu tāpat kā līdz šim varēs samainīt jebkurā apmaiņas vietā, taču no oktobra pretim varēs saņemt tikai pārbaudītu balonu. Pārbaudes jānodrošina gāzes uzpildes kompānijām, kam būs attiecīgs aprīkojums. Tēriņus uzņēmumi ņems uz saviem pleciem vai iekļaus cenā. Pārbaudītos balonus iekļaus publiskā e-reģistrā, lai nodrošinātu to izsekojamību. “Ar pārbaudēm ceram panākt arī to, ka kritiskākā stāvoklī esošie baloni pazudīs no tirgus,” piebilda Šaicāns.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Varbūt varētu nosaukt visus idejas autorus- vārds, uzvārds, ieņemamais amats, izglītiba? Tautai ir tiesības zināt savus varoņus un arī stulbeņus!

 2. Tas ir absurds ar tiem baloniem, es mācījos ugunsdrošību un skolotājs teica, ka viņi nemaz tā nesprāgst. ja cilvēki paši taisa ziepes ar tiem baloniem. Un vismaz mums visi baloni, ko esam pirkuši ir ar jauniem krāniem un ventiļiem.

 3. Ne jau drošiba, bet naudas slaukšana par neko. To drosīibu var gāzes pildītāji parbaudit un tāāk
  nodot tikai drošus balonus.

 4. Vecie baloni nemaz nav tik bīstami. Ja būtu bīstami, aizliedzēji piesauktu statistiku par nelaimes gadījumiem. Tā kā nelaimes gadījumi ar gāzes baloniem ir reti, tos nepiemin. Vēl vairāk, pašu gāzes balonu vainas dēļ diez vai vispār ir kāds nelaimes gadījums bijis: sprādzienu cēlonis ir vai nu ugunsgrēks, vai cilvēku kļuda, ne balonu defekti.

  Lai vecie krievu baloni atbilstu ES prasībām, tie būtu tikai nedaudz jāuzlabo – jāieskrūvē jauni ventiļi (jaunie ventiļi ugunsgrēka vai pārlieku liela spiediena gadījumā izlaiž gāzi laukā un balons nesprāgst vaļā), jāuzmetina aizsarga karkass apkārt ventilim un tas viss jāpārbauda ar augstu spiedienu. Viss, var sertificēt un lietot tālāk. Kāpēc aizliegt? Nesaprotu. Varbūt kāds grib uzvārīties, ieviešot jaunos ES balonus?

  • Nu taču jau kādam šī peļņa jau ir atdota.
   Ja tas būtu bīstami, tad 3 mēnešos būtu izdarīts, šoreiz tikai rebe.

 5. 31. martā noteikumiem jāstājas spēkā un nedēļu pirms tam steigs grozīt. Njaa

 6. Vai nav vieni ķēmi? Kas tam sarkanajam balonam kaiš? Tādus lietoju visu mūžu. Neviens nav gaisā uzsprādzis. To tik vien dara, kā izdomā, ko no nabaga cilvēkiem vēl varētu noslaukt. Pārbaudiet, un bojātos, iznemiet no aprites, nomainot pret jauniem. Lēnām visi nomainīsies. Bet izdomā vēl vienu obligātu naudas noslauktuvi. Kad man lika gāzi, es nopirku pilnīgi jaunu sarkano balonu, atkal jāpērk. Kur es ķeršu 90 eiro? Tas ir kāds cēlmetāla gabals? Adekvātu cenu nevar uzlikt.

 7. …bet atbildiet,kāpēc Lietuvā 50.litrīgais balons maksā 14-16 E. Tāpat šinī izzagtajā un korumpētajā valstī
  tos balonus turpmāk nepirkšu.

 8. hahaaaa,tas jau bija paredzams,tāpēc nemaz īpaši neiespringu un nepaļāvos uz tirgotāju ”šā brīža ļoti labajām akcijām” un tamlīdzīgi

 9. visi brēca ,kliedza-ko nu?????

 10. Kādus balonus tirgo Latvijas propāna gāze ? Vai tad šie baloni netiek pārbaudīti jau tagad ?Jebšu izdomāta jauna naudas slaukšanas afēra ? To ka balonus vajag pie pārdošanas reģistrēt pilnīgi piekrītu ,arī tas palīdzēs sakārtot tirzniecību un eksplotāciju

 11. EKONOMIJAS MINISTRIJÀI jàrada tàda situàcija,ka uzpildes stacijàs baloni pirms uzpildes ir jàpàrbauda.Tikai tad var dot pircèjam.Otrkàrt,jàrada tàda sistèma,ka nododot sarkano balonu uzpildei,pretì dod bez kàdiem nosacìjumiem,uzcenojumiem jàunos zilos balonus.Tirgus ir jàattìsta nevis jàiznìcina,kà to izdarìja ar rùpniecìbu,lauksaimniecìbu.Gàzes balonu apmaiñà vèrojama prihvatizàcijas turpinàjuma.

  • Pilnīgi piekrītu. Pirmkārt, neviens nav ticami izskaidrojis, kāpēc vecie sarkanie baloni pēkšņi kļuvuši nedroši. Otrkārt, ar ko tie atšķiras no jaunajiem, zilajiem? Lielas, ka ne ar ko. Tāds pats hermētisks spiediena izturīgs trauks, kam galā ventilis. Kā saprotu, ventiļi neatšķiras, jo citādi uzreiz būtu jāmaina arī reduktori vītnes neatbilstības dēļ. Kas ir, pēkšņi vecais metāls kļuvis gāzes caurlaidīgs? Vai tiešām tas ir “zilo” ietekmēts lēmums? Neko citu, kā “uzvārīšanās” shēmu es te neredzu, lai ko arī man teiktu. Varbūt laiks lietotājiem teikt kādu skarbāku vārdu?

   • Vispār- tiem sarkanajiem baloniem kā minimums ir 30 gadu kopš ražošanas bríža. Nekas nav müžígs. Es arí savējo pirku 1992. gadā par laikam 5 Ls.

Draugiem Facebook Twitter Google+