×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. jūlijs, 2012
Drukāt

Sarkanarmija ebrejus nav glābusi

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas prezidenta Vladimira Putina vienas dienas vizītes laikā Izraēlā tika atklāts piemineklis padomju karavīriem, kas krita kaujās pret hitlerisko Vāciju. Šajā sakarā ievērību pelna divi raksti, kas publicēti lielajā Telavivas krievvalodīgajā dienas laikrakstā “Vesti”. 


Šīs avīzes slejinieks, publicists Jakovs Šauss dzēlīgi atgādina, ka oficiālā Krievija ignorē faktu, ka Otrais pasaules karš sākās 1939. gada 1. septembrī, atzīstot tikai tā saucamo Lielo tēvijas karu un noklusējot, ka Otrajā pasaules karā no 1939. gada 1. septembra līdz 1941. gada 22. jūnijam PSRS piedalījās hitleriskās Vācijas pusē.

Pēc Berlīnes krišanas, turpina Šauss, Staļins pārvērta Austrumeiropas valstis par Maskavas satelītiem, pateicoties antihitleriskās koalīcijas sabiedroto cinismam.

Beigās Šauss vēl uzsver, ka sarkanarmija nekad nav saņēmusi norādījumus glābt ebrejus. Šī armija sakāva hitlerisko karaspēku, bet neizglāba nedz trīs miljonus ebreju, kas tika noslepkavoti okupētajās PSRS teritorijās (ieskaitot Polijas austrumu novadus, Baltiju un Besarābiju), nedz miljoniem Eiropas ebreju. Šauss norāda, ka lielāko daļu koncentrācijas nometņu atbrīvoja amerikāņu karaspēks. Telavivas publicists jautā: “Interesanti, kuras tautas, pēc Putina domām, tad izglāba Padomju Savienība? Nacisti fiziski iznīcināja tikai ebrejus un čigānus (..). Bet bende Staļins noslepkavoja vairāk cilvēku nekā fanātiķis Hitlers.”

Tajā pašā Telavivas avīzes numurā savu viedokli pauž arī radio “Liberty” vadošais komentētājs Vitālijs Portņikovs. Viņš atsakās izteikt sarkanarmijai pateicību par glābšanu no holokausta, jo holokausts taču ir noticis… Portņikovs raksta: ja nebūtu bijis Staļina un Hitlera darījuma, ja nebūtu notikusi Polijas okupācija, varbūt nemaz nebūtu noticis “žīdu jautājuma galīgais atrisinājums”?

Tiem, kas joprojām uzskata Molotova–Ribentropa paktu par atelpu, Portņikovs atgādina, “ka par šo atelpu ar savām dzīvībām samaksāja Eiropas ebreji – tik vien”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+