Mobilā versija
+1.8°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Polijā sarkanās armijas pieminekļus pārvietos uz brīvdabas muzeju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Polija plāno izveidot brīvdabas muzeju, kurā tiks izvietoti sarkanās armijas pieminekļi, kas visā valsts teritorijā tiek nojaukti un pārvietoti.

Brīvdabas muzejs tiks izveidots valsts ziemeļrietumu pilsētā Borne Sulinovo. Šajā pilsētā komunistu varas laikā atradās slepena padomju armijas bāze. Lēmumu pārvietot pieminekļus uz jauno vietu pieņēma Polijas Nacionālās atmiņas institūts. Institūta direktora vietnieks Pavels Ukelskis norādīja, ka lēmums par pieminekļu pārvietošanu pieņemts, nekonsultējoties ar Krieviju. Uz jauno muzeju varētu pārvietot 229 pieminekļus, kas izveidoti “pateicībā” sarkanajai armijai. “Ir Polijas–Krievijas vienošanās par kapsētu un piemiņas vietu saglabāšanu, bet tas neattiecas uz simboliskajiem “pateicības pieminekļiem”,” viņš skaidroja. Paredzēts, ka brīvdabas muzejs tiks atvērts nākamā gada 17. septembrī, kas ir datums, kad Padomju Savienība 1939. gadā iebruka Polijā.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+