×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Sarkandaugavas sanācijas projektā ieguldīs 12,7 miljonus eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Sarkandaugavas sanācijas projektā ieguldīs 12,7 miljonus eiro, no kuriem Šveices atbalsts ir 10,8 miljoni eiro, bet Latvijas līdzfinansējums 1,9 miljoni eiro, informēja Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas departamentā.

FM pārstāvji otrdien, 28.oktobrī, piedalījās Šveices parlamenta deputātu delegācijas vizītē, kuras laikā tika apmeklēta Latvijas un Šveices sadarbības programmas projekta “Vēsturiski piesārņoto vietu sanācija – Sarkandaugavas teritorijā” īstenošanas vieta. Šveices pārstāvji atzinīgi novērtēja projektu un plānotos ieguldījumus teritorijas attīrīšanai dabas resursu aizsardzībai.

Projekta ieviesējs, Valsts vides dienests, iepazīstināja delegācijas pārstāvjus ar projektu, sagaidāmajiem rezultātiem un pozitīvo ietekmi no Šveices veiktā ieguldījuma. Tāpat sanācijas darbu veicējs, personu apvienība “Intergeo-R”, izrādīja uzstādītās tehnoloģijas.

FM norādīja, ka Sarkandaugavas teritorija vēsturiski tika izmantota naftas produktu uzglabāšanai un pārkraušanai. Piesārņojums ar naftas produktiem Sarkandaugavā izveidojās 20. gadsimta 60.–70.gados, kad to apsaimniekoja Padomju Savienības armija. Pašlaik naftas produktu peldošais slānis ir vairāk par vienu metru. “Sarkandaugavas vēsturiski piesārņotā teritorija ir viena no piesārņotākajām vietām Latvijā, tādēļ arī tika izvēlētas attīrīšanas darbiem ar Latvijas un Šveices sadarbības programmas atbalstu,” norādīja FM.

Attīrīšanas darbus veiks piecos objektos Rīgas brīvostas teritorijā, kopumā astoņu hektāru platībā. Atjaunojot un uzlabojot piesārņoto vietu vides kvalitāti, tiks samazināta piesārņojuma ieplūšana Daugavā un tālāk Baltijas jūrā, kā arī mazināti draudi cilvēku veselībai un arī samazināta piesārņojuma ietekme uz “Natura 2000” aizsargājamo teritoriju – piekrastes dabas parka teritoriju Mangaļu salu un Mīlestības salu.

FM informēja, ka projekts tiek īstenots divās kārtās līdz 2017.gadam. Patlaban notiek sanācijas darbi pirmās kārtas teritorijās – “OVI”, “Eko Osta”, “Woodison” un “VL Bunkerings” – kuras paredzēts attīrīt no apmēram 900 tonnām naftas produktu, novēršot to nokļūšanu Daugavā un Rīgas jūras līcī. Savukārt “Ovi Rīga” teritorijā, kas iekļauta projekta otrajā kārtā, ir noslēdzies pilotprojekts, lai precizētu piesārņojuma raksturu un daudzumu, kā arī pārbaudītu plānoto sanācijas tehnoloģiju efektivitāti. Prognozēts, ka šī teritorija tiks attīrīta no apmēram 530 tonnām virs pazemes ūdeņiem peldošo naftas produktu un vairāk kā 8000 tonnām piesārņotas grunts. Lai novērstu atlikušā piesārņojuma iespējamo nonākšanu Sarkandaugavas attekā, gar tās krastu plānots izbūvēt rievsienu.

Latvijas– Šveices sadarbības programma ir finansiālās palīdzības instruments, kas ir izmantojams papildu Eiropas Savienības struktūrfondu, Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+