×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2014
Drukāt

Cik ilgi drīkst glabāt tukšu gāzes balonu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

“Gribētu uzzināt, cik ilgi drīkst glabāt tukšu gāzes balonu.”
 Ieva Skaistkalnē

Acīmredzot runa ir par vecajiem 50 litru sarkanajiem baloniem, kurus pamazām izņem no aprites, tāpēc atbilde pavisam vienkārša – cik ilgi vien tīk! Protams, ja ir vieta, kur nolikt tālāk no acīm. Ja nav, konkrētajā gadījumā atliek vien vest uz Bausku, kur SIA “Latvijas propāna gāze” autogāzes uzpildes stacijā atrodas jums tuvākais apmaiņas punkts, un nodot ulilizācijai… par baltu velti. Līdz gada beigām vēl jau atļauts šos balonus uzpildīt, pēc tam vietā būs jāpērk jaunais eiropietis 27 litru tilpumā.

Liekas klapatas nevienam netīk. Lai sarkanais dzelzs gabals kādā pažobelē periodiski nekristu uz nerviem, var mēģināt ar gāzes degli šo 3 mm tēraudu griezt vai nu līmeniski, vai stateniski un pielāgot citām vajadzībām. Pirmajā variantā, iespējams, tiksiet pie pāris vai trijiem puķu podiem, otrajā – pie divām oriģinālām… rukšu silēm vai mājas mīluļu dzeramtraukiem.

SIA “Latvijas propāna gāze” tehniskais konsultants Tadeušs Kovaļevskis gan brīdina, ka karsēt drīkst tikai tad, ja balons tiešām ir tukšs, jo ap 100 gramiem gāzes pēc izlietošanas tajā vienmēr paliek. To varot izdabūt, trauku kārtīgi izskalojot ar karstu ūdeni vai arī apgriežot otrādi, tiklīdz ventīlis izskrūvēts. Tiesa, nav precīzu ziņu, cik ilgā laikā tad gāze pati izplūst, tāpēc piesardzība nekad nav lieka.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. KA SALDUU,PANEM FLEKSI UN SAZAGEE.

Draugiem Facebook Twitter Google+