Mobilā versija
+1.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
28. novembris, 2013
Drukāt

Sarkanos gāzes balonus no tirgus Baltijā izņems saskaņoti (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Baltijas valstīs īstenos saskaņotu Eiropas Savienības (ES) tehniskajām prasībām neatbilstošo sarkano gāzes balonu izņemšanu no tirgus. No 2015.gada 1.janvārī Baltijas valstīs būs aizliegts uzpildīt un tirgot šos gāzes balonus, bet to lietošana tiks aizliegta no 2015.gada 1.jūlija, portālu “LA.lv” informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Ministrijā atzīmē, ka pārejas periodā gāzes baloni netiks izņemti no tirgus, izņemot tos balonus, kam būs beidzies periodiskās pārbaudes termiņš. Tie, tāpat kā šobrīd, būs jāizņem no aprites.

EM atgādina, ka nolūkā nodrošināt skaidru un pakāpenisku ES drošuma prasībām neatbilstošu gāzes balonu izņemšanu no aprites, neradot nesamērīgus izdevumus ne patērētājiem, ne komersantiem, valdība pērn beigās nolēma no 2013.gada pakāpeniski sākt izņemt  sarkanos gāzes balonus no aprites. Vienlaikus noteikts šobrīd apritē esošo gāzes balonu izmantošanas laiks – 2014.gada 1.janvāris.

Tomēr, lai saskaņoti īstenotu sarkano gāzes balonu izņemšanu no tirgus ar citām Baltijas valstīm un neradītu riskus gāzes balonu pieejamībai, pārejas periods pagarināts. Igaunijā galējais termiņš šo gāzes balonu izņemšanai no tirgus noteikts 2015.gada 1.jūlijs. Savukārt Lietuvā diskusijas par termiņu turpinās un galējais datums normatīvajos aktos vēl nav noteikts.

Vienlaikus pirms šo gāzes balonu izņemšanas no tirgus, EM plāno izstrādāt jaunu normatīvo regulējumu gāzes balonu apritei, risinot arī neskaidro jautājumu par gāzes balona īpašumtiesībām.

EM atzīmē, ka gāzes balonu tirgus Latvijā šobrīd funkcionē pēc „pudeļu taras” principa, proti, izlietojot gāzes balonu un nododot to gāzes balonu tirgotājam, pretī tiek saņemts jau cits – uzpildīts gāzes balons. 50 litru tilpuma vairākkārtēji uzpildāmie, vēl Padomju Savienībā ražotie baloni atzīti par nedrošiem un neatbilstošiem ES kvalitātes un drošuma prasībām.

“Jāatzīst, ne reti netiek ņemts vērā, ka gāzes balons ir tvertne, kuras iekšienē ir pietiekoši liels spiediens un tās bojājumu vai  nepareizas lietošanas rezultātā var notikt nelaimes gadījums ar letālām un neatgriezeniskām sekām. Izstrādājot regulējumu gāzes balonu apritei, tiktu panākta tiesiskā skaidrība gāzes balonu tirgū, kā arī tiktu definēti godīgi un caurspīdīgi tirdzniecības nosacījumi,” skaidro EM.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai tad Latvija sevi nedēvē par neatkarīgu un brīvu valsti?
    Kādas gan te var būt ES prasības? Pie velna ar viņiem! Mēs esam neatkarīga valsts, un paši lemjam, kas mums bīstami un kas ne!

  2. Cik negadījumu tad ir bijis ar šiem baloniem? Un ko tad darīs cilveki lauku reģionos, kuriem nav cita pieeja gāzei? Vai atgriezīsies pie malkas plīts?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+