×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Sarkanos gāzes balonus padzen, bet kas tālāk? (55)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Sarkano balonu ēras beigas izraisījušas pamatīgu iedzīvotāju un arī gāzes balonu tirgū iesaistīto uzņēmumu sašutuma vilni. Cilvēki lielākoties ir neizpratnē, ka par veco balonu nodošanu utilizēšanai nekas netiks maksāts, bet uzņēmumiem ir visai miglains priekšstats, kā jaunās gāzes balonu aprites prasības vispār strādās praksē.

Par jomu atbildīgā Ekonomikas ministrijā (EM) mierina, sakot – vēl ir pietiekami daudz laika, lai tiktu galā ar neskaidrajiem jautājumiem. Tikmēr nozarē strādājošie nav tik optimistiski noskaņoti. “Mēs neesam pret tirgus sakārtošanu, taču pieņemtie noteikumi, kā to darīt, ir nekvalitatīvi un neizpildāmi,” spriež Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas (LDTA) vadītājs Mārtiņš Stirāns (attēlā), kura vadītā asociācija lūgs EM atlikt noteikumu spēkā stāšanos un sēsties pie galda kvalitatīvu normu izstrādei. Līdzīgu prasību ministrijā grasās iesniegt arī atsevišķi gāzes balonu piegādātāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (55)

 1. Mēs maksājam, bet mums ir arī tiesības zināt, par ko un cik maksājam. Nopirku pirms dažiem gadiem Jelgavas autogāzes uzpildes stacijā jauno 25 litru uzpildītu balonu apmēram par Ls 30. Kas tas ir par balonu par ER 90? kāda tilpuma?

 2. Cik sapratu nevar jau samainīt lielo sarkano balonu pret jauno zaļo.
  Zaļais ir jāperk pa jaunam kurš maksā ap 90 eiro.

 3. Ja jau saka, ka vecos balonus ar spec.iekārtām izsūknēs, tad lūdzu iztīrīt manu sarkano balonu, pie reizes pārbaudiet un uzpildiet par jaunu. Atkal kādam jaunam zaļam biznesa projektam piespēlējam!?

 4. Man liekas, ka mēs visi esam aizmirsuši, ka Krievijā šie sarkanie aizvien paliek apritē . . .

 5. vecie baloni smagāki
  jaunie vieglāki
  atkal valsts grib vārīties uz iedzīvotāju rēkina
  lai apmaina =1 pret 1=un valsts vinnē tāpat jau
  BEZ MAKSAS

 6. Piekrītu, ka jaunie baloni vismaz sākumā būs drošāki, bet ja to apkope un ekspluatācija būs tāda pat, kā GOSTa baloniem , pēc pāris gadiem problēmu būs vairāk, nekā šodien ar sarkanajiem baloniem, Eiropas standarti pieļauj mazāku drošības rezervi , nekā GOST. Galu galā vaina jau nebija balonos, pie vainas bija likumu nepilnības, kas pieļāva balonu ekspluatāciju bez regulāras balonu skalošanas-tīrīšanas un reālas pārbaudes. Pats esmu saņēmis apmaiņā balonu, kuram pēc gāzes izbeigšanās svars ir aptuveni pustukša balona svarā, pie tam ne vienu reizi vien. Netīrīti , neskaloti un nepārbaudīti gāzes baloni- lūk problēmu cēlonis daudzajām traģēdijām, nav svarīgi , kādā krāsā tie būs.

 7. Nav pietiekoša informācija par iemeslu, kamdēļ 27-litrīgie baloni labāki, kā 50-litrīgie, bet esmu dzirdējis par iespējamām priekšrocibām – pārvietojot mazāka smaguma balonu saudzējam muguru, ugunsgrēka gadījumā telpā varētu izplūst mazāks deggāzes daudzums, viegli ievietojami skapītī, līdz ar to atbrīvojas vieta virtuvē un arī drošāks ventīlis.

 8. Izņems ne tikai propāna ,bet visus gost balonus (skābeklis,CO2,argons, u.t.t) ja šobrīd ,varēja izvairīties no viena kantora drakoniskajām cenām par gāzi un nomu jo bija alternatīva,tad tagad būs jāpērk citi baloni vai jāņem nomā.

 9. vai nevar rakstīt īsāk un bez tām daudzajām lappusēm – salikt vienā lai ir pārskatāmi!!
  Nav iespējams šitos monotonos garos rakstus 7 lappusēs izlasīt.

 10. Nenervozējiet,dabiski ka tautu kārtējo reizi apčakarēs,maksāsiet.Kā gan līdz 2016.gadam 1% latvijiešu savāks tādu pašu naudu,kāda pieder visiem 99 % kopā.

 11. Visticamāk, pāriešu uz elektrisko (indukcijas) plīti.

 12. Nav vaina balonos, bet to apsaimniekošanā, nav nevienas firmas kas nes atbildību par balonu uzturēšanu kārtībā,nepārbauda, neskalo.Bet ko lai dara cilvēki kuriem nav mājās, kas prot pieslēgt balonu, vismaz agrākos laikos bija apmāciti cilvēki, kas to prata,pieveda klientam un aizveda tukšos balonus.Vienkārša patiesība Propāna gāze likvidēja visus šos kantorus,kas apkaloja tagad ir rezultāti.

 13. Metāllūžņiem ir cena. Ja balonu maiņas vietās par nederīgo balonu nemaksās, tad drīz vien uzradīsies uzpircēji, kas apbraukās mājas, vecos balonus atpirks, gan jau arī iztīrīs, un gūs it labu peļņu.

 14. Jau 27 litru ēras sākumā iegādājos 2 balonus – vienu apmaiņā pret 50 litrīgo, bet otru ar 50% atlaidi. Nu nevaru tos samainīt. Apmaiņas punktos piedāvā tikai sarkanus 27 litrīgos. Kur palikuši “reņģu ēdāju” zaļie baloni?

 15. Gāzes balons ir paaugstinātas bīstamības objekts un to tirdzniecībā kārtība ir jāievieš. Nelaime ir tā, ka vēlamies ieviest noteikumu vai likumu izpildi, bet tie vēl nav izstrādāti. Spriežam par tirdzniecību, bet nekas nav noteikts par balonu drošību. Ja balonu depozīta gadījumā jāgaida sava balona uzpildīšana, tas nav reāls risinājums. Katram jauna balona iegādes īpašniekam būtu nepieciešama balona pase, kurā jābūt atzīmei par balona derīguma termiņu, veiktajām pārbaudēm, to termiņiem un visiem lietotājiem saprotamiem apzīmējumiem. Patērētājam jānodrošina tiesības pie jebkura licenzēta gāzes tirgotāja balona lietošanas noteiktajā termiņā apmaiņā pret tukšo, saņemt uzpildītu un pārbaudītu balonu. Kas veiks pārbaudi, kādos termiņos un kādi būs marķējumi, par to pagaidām neviens nerunā. nesaka.

 16. saka varot piepildīt gāzes balonus auto gāzes uzpildes stacijās – tik prehodnjiks jānopērk sanāk uz pusi lētāk nekā šobrīd maksā.

 17. tas ir sviests kas tagad notiek ,jo cieš tieši stacijā strādājošie operatori,jo informācijas nav,cilvēki tiek tracināti,vadība neceļ ausis,konkrēti LPG(Latvijas Propāna Gāze),visas negācijas pār operatoru galvām,jo menedžeri neceļ viņiem klausuli,kad zvana un vispār nav iespējams kantori sazvanīt par šo jautājumu.kā tad lai operatori strādā?nu jā viena standarta atbilde ir-nepatīk,mēs neturam,taču pie šīs atbildības,materiālās,pie tās,kas notiek strādājot ar agresīviem klientiem par minimalku,piedodiet,cilvēkus nevar atrast.vienkārši kārtējo reizi ES ir ieteikusi un mūsu birokrāti iesita akmenī ka tas ir jādara,kaut izstiepies,bet nu paši nezina kā iziet no situācijas.cik ir tādai,kas var samaksāt tos 90,55 eiro pirmreizējo maksājumu?Atliek vērsties aktīvāk pie ceturtās varas-preses,radio,TV,varbūt sāks kustēties kas uz priekšu.

 18. Jocīgi gan, likums vēl nav spēkā, bet aprite notiek!Lūdzu nosaukt autora vārdu! Auūuuuū!

 19. Izskatās, ka atkal viens liels pī pī pi! Vai atkal nebūs atbildīgā, ja viss saies greizi, ja būs kāda nelaime? Vainīgs būs patērētājs, pat ja viņš būs lietojis “pareizo” balonu. Ieguvums būs tikai vienā ziņā-palielināsies apgrozijums un valsts KP. Būs izaugsme. Par to arī priecāsimies!

 20. kāpēc man jānodod gāzes balons par velti?-par viņu es savā laikā maksāju.Un tagad atkal JĀPĒRK cits?Lai būtu godīgi-mainiet iedzīvotājiem kā visu laiku-balons pret balonu.Mēs pērkam gāzi.Ja jau man jāpērk pirmais balons,es veco par velti neatdošu,tas ir mans īpašums.

  • nodod metāllúžņos- ap 3 eur saņemsi. Bet pirms tam- jāizskrúvē ventílus, jāpielej ar údeni un balonà jāizgriež caurums. Neieliesi údeni- var reāli griežot eksplodēt, bet balonus veselus neviens lúžņu punkts neņem

 21. Lietuvā sarkanais lielais gāzes balons maksā 16,-Eur,bet Latvijā 27.

 22. Nevajag pat runas, par gāzes balonu izņemšanu bez atlīdzības!!!
  Obligāti jāsaglabā tilpuma un cenas attiecība, un GOST balonu tilpumam atbilstošu modernu balonu nav.
  tā pēc, iedzīvotājiem jāmaina baloni, vadoties pēc tilpuma un cenu vienādošanas, jeb kurā gadijumā!!!
  Ja iedzivotājs nodod 50 litru balonu, pretim bez piemaksas jizsniedz divi, 28 litru baloni!

 23. Tiešām….lai tie kas iegādājās…pieprasa PILNĪGI JAUNUS BALONUS…tos vecos nepirkt…lai sūta atpakaļ….jāizbeidz mūs mocīt…oOpeļus policijai jau Aboltiņas vīrs izkārtoja,kaut gan nesen Volvo Mūrniece iegādājas,,močus arī…Tie valsts galvas tik miljonus zog,mēs redz dzīvot normāli negribam????!!!
  Jāceļ bunts ..valdība slikti strādā…ejam ielās….cep tos likumus, paši pēc tam domā…

 24. Skiet dzive ripo atpakal,nevis uz prieksu.celi,elektriba,baloni,utt utt utt!
  leduslaikmets!bedigi.

 25. Nav jau tie sarkanie baloni vainīgi,pareizi jāpievieno un jāpārbauda un būs ok. te vienkārši kādam ,,savējam,, ir biznesplāns un mums par to būs jāmaksā

 26. Tas, ka tie sarkanie baloni ir izmetami pilnīgi piekrītu, bet kas te vainīgs visa , ceru ka atbildīgie dienesti sāks varbūt aizdomāties. Katram muļķim ir skaidrs, ka ši mājsaimniecības puse, kura lieto gāzes balonus ir ārkārtīgi nedroša. Ja tajā nepareizajā iekaŗtā vismaz reizi gadā atnāca speciālists un pārbaudīja gāzes lietošanas drošību, tad tagad, katrs izpildās kā nu māk. To saprazdami 2007. gadā pilnīgi atteicāmies no balongāzes, pārgājām uz indukcijas plīti. Sarkanie baloni līdz pusei pilni kaut kādiem nosēdumiem, kuri ārā nenāk, gāze nodziest un sāk plūst ārā tas , kas labi var uzsprāgt. Ņemot vērā, ka arī ar elektrību mēdz būt pārrāvumi, tomēr rezerves variantam uzlikām šo jauno balonu, kas ir krietni drošāks. Daudzdzīvokļu mājās šo mājsaimniecības nozari ar laika degli vispār vajadzētu aizliegt.

  • kas tev maksā par muldēšanu ?? gāzes balons ir tāds pats kā tas jaunizceptais kādam nauda tik jāsarauš ,piepirkās nu tagad jāpārdod pretīgie meļi kā pildīja sarkanos tā pildīs un beidz muldēt

 27. Brauksim uz Lietuvu pildit. Daudzi ta arī dārīs, kam tuvāk pie robežas.

 28. Nav nekadas saprasenas juku laikos mes gazes balonus izpirkam un tagat jaatdot par velti!

 29. kurš ados par velti veco balonu, lai par naudu iegadatos jaunos ķipa drošos balonus? vai tik ta nau shema kadam uz tautas reķina iedzivoties?

 30. Kāds kaut kur parēķina, ka baloni ar mazāku ietilpību nesīs lielāku peļņu ( Varēs lielāku cenu uzlikt, biežāk nāksies cilvēkiem tos pirkt) un ar to pietiek, lai bīdītu cauri normatīvos aktus, pēc kuriem vecie baloni tiek pasludināti par nederīgiem un jaunie uzspiesti kā obligāta prasība. Forši, kārtējo reizi atkal tauta tiek aplaupīta. Pareizie cilvēki savās kabatās varēs iebāzt liekus miljonus.
  Tāpat tas notika arī ar elektrību. Pirka cilvēki elektrību pa tiešo.Par katru elektroenerģijas sadārdzinājumu cilvēku sašutums vērsās pret Latvenergo. Kāds ņēma un izdomāja – davai uztaisīsim viņiem “brīvo tirgu” ( var taču aizbildināties ar Eiropas prasībām) Cilvēciņi būs spiesti elektrību pirkt no satarpniekiem un arī sašutums par cenu kāpumu tad vairs nevērsīsies pret Latvenergo un arī ne pret starpniekiem, bet cilvēks varēs vainot tikai pats sevi, ka “brīvā tirgus” apstākļos nav izvēlējies izdevīgāko starpnieku. Ērti un labi. “Pareizie” cilvēki atkal var brīvi stūķēt savās kabatās mums “likumīgi” atņemtos miljonus.
  Tā, lūk iet, kad neesam saimnieki savā zemē! Kad nav mums savas nacionālas valsts!

 31. Vai Latvijā vispār ir kāda joma kurā netiktu apkrāpts tieši neaizsargātais, vienkāršais cilvēks? Ja valsts kaut ko aizliedz, tad tai arī uz sava rēķina šīs problēmas ir jārisina. Tāpēc mums ir jāmaksā tie milzu nodokļi par visu, lai par tiem šādas problēmas valsts risinātu. Nu šis ir vēl viens pielikums pie tā nodokļu saraksta. Mani pilnība apmierina arī vecais balons. Valdība ir pieradusi ka mūs var dīrāt kā dumjus āžus, bet mēs tik klusējam un ļaujamies sevi dīrāt. Kaut vai tas pats ceļu nodoklis, kuru it kā mēs maksājam par ceļu uzturēšanu, bet faktiski par to naudu deputāti Jūrmalā ceļ dāčas. Un tā te ir visur.

 32. Kurš var apgalvot ka tie it kā jaunie būs drošāki par šiem sarkanajiem. Jo nebūs jau šie baloni tikko ka no fabrikas nākuši. Šos it kā jaunos no Zviedrijas un citam valstīm sapērk lietotus. Atkal savācam no citurienes to kas tiem vairs neder, bet mums Latvijā der un būs drošāki par pašiem esošajiem. Atkal jau kādam tas viss ir izdevīgi un ieripos smuka naudiņa kādam kabatā uz tautas rēķina.

 33. vedisim lielos balonus uz Lietuvu un apmainis.gan jau bus pagrides,kur vares uzpildit.citiem majas ir 5 baloni,un vini tagad apmainis un dzivos uz urra.

 34. Pie šodienas bezatbildības ,balonu pievienošanā un to noņemšanā,ka visa atbildība uzvelta uz vecu cilvēku pleciem,es pilnībā ,aizliegtu to lietošanu !!! Krievu laikā ,tie kas tirgoja balon gāzi nesa atbildību par visu.šodien ,tirgotāji,tirgot grib,bet atbildību uzņemties negrib nekādu. Vai maz mums nelaimju no šīs bezatbildības ??? Es pati kādreiz lietoju balon gāzi,bet kad Ziemas svētku priekšvakarā,aizdegās cepešplīts ar visiem pīrāgiem(labi ka laikus ieraudzīju) balon gāzi nelietoju. Nekas nav tik labs,kā elektriskā plīts,tīrs,un pie šodienas tehnikas ,nemaz elektrību daudz tā nepatērē.ja labi parēķina balon gāze maksā dārgāk.

  • Elektriskā plīts pie nosacījuma, ka visu laiku ir elektrība. Tā kā elektrības bieži mēdz nebūt, tad gāze viena no iespējām tikt pie silta ēdiena.

 35. Nokrasos zilus un bus atkal okey.

 36. Un pavērojiet,ka tie saucamie it kā jaunie baloni nav nemaz jauni,bet tadi paši veci apbružāti.
  Tad rodas jautajums vai tā nav kārtējā naudas izkrāpšana?Un vai valdība uzņemas atbildību,ja šie baloni ies tāpat gaisā kā vecie?Cik gadu garantiju viņi dod šiem it kā jauniem baloniem?

  • atšķirirība ir tāda, ka jaunajiem ir “pī” zīme (to ražotājs var iesniegt tehniksko dokumentāciju un pierādīt, ka balons ir drošs). Sarkanajiem vairs nav ne ražotāja, ne dokumentu, tāpēc tie automātā tiek uzskatīti par neatbilstošiem un nedrošiem

  • Gribētos redzēt kaut vienu gāzes balonu kas uzgājis gaisā pats no sevis??? Nav tādu un nekad nav bijuši!!! Tas nav iespējams ne pēc kādiem fizikas likumiem. Zinu no pieredzes – ir nācies darboties šajā nozarē. Tikai nevajag sākt pierādīt par sētmalēs stāvošajiem, kuri atvērušies kā vecas somas. Gāzes balons kļūst bīstams tikai jebkuras ārējas iedarbības rezultātā. Ugunsgrēka, sišanas, laušanas, zāģēšanas… visādu speciālistu diezgan kam pirksti niez.

 37. Jaunais gāzes balons nozīmē to, ka mājās būs jāveido balonu uzkrājumi. Vai tas garantē drošību? Ģadā izlietoju trīs sarkanos balonus, tātad jaunos ar mazāku tilpumu vajadzēs apmēram piecus. Līdz šim balonu mainu savā pagastā ( 3.5 km ), par atvešanu maksāju 3 EUR. Pilsēta ir 34 km attālumā, jāmaina 5x gadā , tātad tie vairs nebūs 9 EUR. Jaunie gāzes baloni ir daudz zemāki, uz kādiem bluķiem stutēsim, lai būtu vienā līmenī ar plīts virsmu??? Variants, – nopirkt uzreiz visam gadam un droši glabāt mājās, pakāpeniski pie izdevības nomainot tukšos pret pilniem ??? Ja tā ir drošība, … bet ne jau par drošību te vairs runa, ka tikai citādāk kā bija.

 38. neviens jau nav pierādījis, ka sarkanie baloni ir nedroši. nav arī pierādīts, ka droši, bet teikt, ka baloni ir neatbilstoši, kā to skandina visu laiku EM, nav pareizi. Viņi maldina cilvēkus!

 39. redziet kaa ir ka visu veco nopostam bet jau vietaa neesam speejiigi. vai tiesaam EM domaa un dara peec saviem naudas makiem .katram balonam ir savs numurs ar kaadu nr sanemu nomaa balon ar taadu arii mainu pret citu. balonam jaaatrodas noteiktajaa adresee.ja ,ja paarvieto ir jaanoraada jaunaa adrese

 40. Kartejo reizi kadam tas ir izdevigi ,nospiez to nabaga tautu ka vien var

 41. un pats nesaprotu kapec braukšu prom no Latvijas….

 42. pērku sarkanos balonus!!!! Atbildēt

  Pērku šos balonus par 5 eur gabalā maziņos, lielos par 7-10. Aizbraukšu pakaļ Rīgas apkārtnē.
  Taisu no viņiem mūzikas instrumentus, līdz ar to – stāvoklis nav svarīgs. (Var būt bojāti ventīļi, nobružāti utt)
  NEATDODIET PAR VELTI, BET PĀRDODIET MAN!!!! Zvaniet 25606980

 43. Kas tālāk? Ļoti vienkārši – Krievijas gāzi šajos balonos nomainīs ar Norvēģijas, Polijas vai ASV sašķidrināto
  gāzi un tās būs “Gaprom” kā monopolista beigas Latvijā. Nu ja šis monopolists pazeminās savas gāzes cenas līdz saprātīgam līmenim, tad varēs šo gāzi pildīt arī zaļajos balonos.

  • Nav jau runa par gāzi, bet par taru. Tas, ka uzņēmumiem nav ne jausmas, kā tas viss strādās, ne par ko labu neliecina. Nelegāļi var sākt berzēt rokas

 44. Tas pats kas vilcienu iepirkums – tie sarkanie vairs pēkšņi neder derēs= tie zaļie, jo kāds, kādi iepirkuši lielo partiju. Pie labas iemaksas tos varēs superuzviju pārdot un obligāti pirks…
  Ka liedz tos sarkanos maiņas punktos mainīt pret tiem zaļajiem. Maksa lai idejas autoriem.

  • Nu ta jocigi ir par tam maksat vai nemaksat par sarkaniem baloniem , vai mums viņus pavelti jedeva ? tagad tak neko neviens pavelti nedod , tur ir valdibas vainiga ka mes nvaram nomainit pret jaunajem kur tad liks vecos? tad radisies entuziasti ka vajg kko partaisit no viņiem tad notiek ta urbšanas tad visadas tragedijas gan ar cilvekiem gan ar jumtiem , vajag mainit pret jaunajem tad ar vecajem lai dara ko grib bet to daritu specialisti ar spec jekartam .

Draugiem Facebook Twitter Google+