Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
15. marts, 2016
Drukāt

Sarkaņu Amatu skolā klaudz vēsturiskās Viļumsona stelles

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sarkaņu Amatu skolā apgūtas vēsturiskās P. Viļumsona stelles, nu meistares gatavas to noslēpumos dalīties arī ar citiem, LA.lv uzzināja Madonas novada pašvaldībā.

Sarkaņu Amatu skola tika atklāta pagājušā gada 8. novembrī bijušajās pamatskolas ēkā. 2. stāva telpās aktīvi darbojas aptuveni 30 audējas un rokdarbnieces no Madonas, Sarkaņu, Aronas un Dzelzavas pagasta, Cesvaines un Ērgļiem, savukārt pirmajā stāvā- klūdziņu pinēji un galdniecības meistars.

Aust gribētāju rīcībā pašlaik ir deviņas dažādu lielumu un tehniku stelles, vienas no tām ir reti sastopamās P. Viļumsona stelles, kuras 2014. gada vasaras sākumā Madonas novada pašvaldība iegādājās par 2000 eiro.

“Stelles ir vairāk nekā simt gadu vecas, taču iepriekšējā saimniece par tām pienācīgi gādājusi, tāpēc tās ir saglabājušās darba kārtībā. Uz amatu skolas stellēm tiek austas gan biezas segas un pirts dvieļi, gan krāsaini brunču audumi un smalkas linu šalles,” stāsta pašvaldības sabiedrisko attiecību pārstāve Edīte Miķelsone.

Tautas daiļamata meistare un aušanas pulciņa vadītāja Inese Mailīte stāsta, ka radusies ideja par jaunu Viļumsona steļļu izgatavošanu, ko varētu īstenot jomas zinātājs Ģirts Ozols.

Amatu skolā nodarbības notiek piektdienās no plkst. 11 līdz 18 – aušanu pasniedz Inese Mailīte, rokdarbus – Vanda Podiņa.

Pievienot komentāru

Noskaidroti balvas "Boņuks 2016" saņēmēji Svētdien Rēzeknē tika paziņoti latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2016" saņēmēji.
Draugiem Facebook Twitter Google+