×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. jūlijs, 2015
Drukāt

Sarkozī aicina nepārvērst Francijas baznīcas mošejās

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Nikolā Sarkozī

Bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī parakstījis labējā laikrakstā publicētu petīciju, kurā aicināts nepieļaut Francijas baznīcu pārvēršanu mošejās.

Petīciju laikrakstā “Valeurs Actuelles” parakstījis arī pretrunīgi vērtētais rakstnieks un žurnālists Ēriks Zemors, filozofs Alēns Finkelkrauts un uzbrukumā žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijai janvārī nogalinātā redaktora Stefana Šarbonjē partnere Žanete Bugraba. Petīcija “Neaiztieciet mūsu baznīcas” tika publicēta, reaģējot uz Parīzes mošejas vadītāja Dalila Bubakēra aicinājumu pārveidot tukšās baznīcas par mošejām.

Ņemot vērā, ka Francijā dzīvo aptuveni pieci miljoni musulmaņu, būtu nepieciešams aptuveni 5000 mošeju, uzskata Bubakērs un citi musulmaņu vadoņi. Francijā pašreiz darbojas 2500 mošejas un vēl 300 tiek celtas. Bubakēra izteikumi guva plašu rezonansi, un Sarkozī ir stingri nostājies pret šo ideju, tāpat kā vēl viens Francijas eksprezidents Valerī Žiskārs d’Es­tēns. “Francijas katoļu baznīcas desmit gadsimtus ir bijušas daļa no franču tautas vēsturiskā mantojuma,” uzsvēra Sarkozī, kurš ieņem arvien stingrāku nostāju pret islāmu, aicinot aizliegt tradicionālos musulmaņu galvas lakatus universitātēs un izvēles maltītes skolās. Aptauja liecina, ka 67% franču iebilst pret baznīcu pārvēršanu mošejās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+