×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Sarkozī atkal stājies Francijas tiesnešu priekšā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī atkal stājies tiesnešu priekšā, šoreiz par finanšu skandālu, kas saistīts ar viņa 2012. gada priekšvēlēšanu kampaņu.

Tautas kustības savienība (UMP) tolaik samaksāja sodanaudu, kas tika piemērota Sarkozī par priekšvēlēšanu kampaņai noteiktā izdevumu limita pārsniegšanu. UMP tiek apsūdzēta par valsts naudas izmantošu Sarkozī sodanaudu segšanai. Saistībā ar šo lietu apsūdzības izvirzītas bijušajam UMP līderim Žanam Fransuā Kopē un bijušajai partijas kasierei Katerinai Votrinai.

Sarkozī trešdien ieradās Parīzes tiesas finanšu nodaļā, lai sniegtu paskaidrojumus izmeklēšanas tiesnešiem. Pastāv arī aizdomas, ka Sarkozī priekšvēlēšanu kampaņā tika falsificēti rēķini par pasākumu organizēšanu un 185 miljoni eiro lieli tēriņi uzdoti par UMP partijas izdevumiem. Sarkozī apgalvo, ka par to nav neko zinājis un nav piedalījies šajā krāpšanā, kas, ja tiks pierādīta, nozīmēs, ka viņa priekšvēlēšanu kampaņā iztērēts gandrīz par 50 procentiem līdzekļu vairāk, nekā atļauj likums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+