Eiropa

Sarkozī gatavs pamest politiku 0

Foto – AFP

Francijas prezidents Nikolā Sarkozī atklājis, ka pametīs politiku, ja pavasarī gaidāmajās prezidenta vēlēšanās cietīs neveiksmi, raksta avīze “The Daily Telegraph”.

“Jebkurā gadījumā mana politiskā karjera tuvojas noslēgumam,” sacījis Sarkozī, atklājot, ka labprāt darītu tāpat, kā savulaik Tonijs Blērs, kurš pēc Britānijas premjerministra darba pievērsās “miljonu pelnīšanai”. Taujāts, kā viņš to grasās paveikt, Sarkozī atbildējis: “Esmu jurists. Man vienmēr bijis savs juristu birojs un man patīk šis darbs. Jebkurā gadījumā – es pilnībā izmainīšu savas dzīves ritējumu, un jūs par mani neko vairs nedzirdēsit.”

Viņš arī atklāja, ka jūtas noguris no “drudžainās prezidenta dzīves”. “Es sapņoju par mierīgāku dzīvi. Es gribētu ceļot, neuzņemoties valstisku atbildību. Gribu sava darba nedēļu sākt otrdienās un beigt ceturtdienu pievakarēs. Es no tā nebaidos,” prātojis Francijas prezidents.

Francijas prezidenta vēlēšanu pirmā kārta paredzēta aprīlī, bet otrā – maijā. Pagaidām sabiedriskās domas aptaujas rāda, ka Sarkozī atbalsta aptuveni 23 procenti vēlētāju, kamēr sociālistu partijas kandidātu Fransuā Olānu – 30 procenti. Turklāt pašreizējam prezidentam uz papēžiem min arī labējo politisko spēku līdere Marina Lepēna, par kuru savas balsis gatavi atdot ap 18 procentiem franču.

LA.lv