×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Sarkozī paziņo par kandidēšanu prezidenta vēlēšanās

nikola

Francijas prezidents Nikolā Sarkozī oficiāli paziņojis par kandidēšanu pavasarī gaidāmajās valsts galvas vēlēšanās, solot aizsargāt “spēcīgu Franciju”.

Attēlojot sevi kā stingru reālistu laikā, kad Francija saskaras “ar krīzi, kas nav pieredzēta kopš Otrā pasaules kara”, un vadošo kandidātu Fransuā Olandu nodēvējot par sapņotāju, Sarkozī paziņoja, ka jūt pienākumu kandidēt uz vēl vienu piecu gadu termiņu. “Jā, es esmu kandidāts prezidenta vēlēšanās,” intervijā televīzijas kanālam TF1 paziņoja Sarkozī. “Es pieņēmu šo lēmumu, jo Francija, Eiropa, un pasaule pēdējos trīs gados ir redzējušas virkni bezprecedenta krīžu, kas nozīmē, ka necenšanās gūt jaunu mandātu no franču tautas būtu manu pienākumu pamešana.” Sarkozī sevi attēloja kā “kuģa kapteini vētras vidū” un pavēstīja: “Francijas tautai ir jāsaprot, ja Francija ir stipra, tad viņi ir aizsargāti. Francija ir vairogs katram no mums.”

Viņš arī kritizēja Olanda kreisi orientēto kampaņas programmu, kas sola ievērojami palielināt valsts izdevumus un radīt tūkstošiem darbavietu izglītības jomā. “Vai jūs patiesi domājat, ka pašreizējā ekonomiskajā klimatā mēs varam stāstīt frančiem, ka mums vairs nav jāveido uzkrājumi?” vaicāja Sarkozī. “Savā garajā politiskajā karjerā esmu redzējis daudzus cilvēkus apsolām sapni. Šie sapņi vienmēr pārvēršas murgos.”

Līdz prezidenta vēlēšanu pirmajai kārtai, kas iecerēta 22. aprīlī, atlikušas vien desmit nedēļas, un sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka Sarkozī nāksies smagi pacīnīties, lai varētu turpināt darbu Elizejas pilī. Taču Sarkozī sabiedrotie ir pārliecināti – pašreizējais prezidents pēc oficiālas iesaistīšanās priekšvēlēšanu cīņā ātri vien spēs iemantot francūžu atbalstu. Kā liecina jaunākās aptaujas, vispopulārākais prezidenta amata kandidāts šobrīd ir sociālistu virzītais Olands, par kuru vēlēšanu pirmajā kārtā gatavojas balsot 29,5 procenti respondentu, bet par Sarkozī savu balsi būtu ar mieru atdot 25,5 procenti. Saskaņā ar aptauju datiem Olands pārspētu Sarkozī arī vēlēšanu otrajā raundā, kas nepieciešamības gadījumā tiks rīkots 6. maijā. Aptaujas liecina, ka vēlēšanu otrajā kārtā par Olandu tiktu saņemti 56 procenti balsu, bet Sarkozī atbalstītu 44 procenti vēlētāju. Vēlēšanu pirmajā kārtā nopietna sāncensība Sarkozī varētu būt arī ar galēji labējo kandidāti Marinu Lepēnu, kuru šobrīd atbalsta 16 līdz 20 procenti vēlētāju un kura varētu apdraudēt Sarkozī izredzes iekļūt otrajā kārtā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+