×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. marts, 2012
Drukāt

Sarkozī spiests slēpties bārā

sarko

Francijas prezidentu Nikolā Sarkozī prezidenta vēlēšanu kampaņas pasākumā Basku apgabalā Francijas dienvidrietumos sagaidījis vairāku simtu cilvēku liels protestētāju pūlis, no kura neapmierinātības izvirdumiem prezidentam nācies slēpties tuvējā bārā, informē raidsabiedrība BBC.

Sākotnēji Sarkozī uzrunu Baijonnā sanākušie cilvēki izsvilpa, bet, neapmierinātībai pieaugot un protestētājiem skandējot “Nikolā pazūdi”, Francijas prezidents bija spiests slēpties tuvējā bārā, kuru protestētāji pēc tam apmētāja ar olām. No savas “patvertnes” augstā amatpersona varēja iznākt vien pēc stundas, kad protestētāji – galvenokārt basku nacionālisti un sociālistu partijas prezidenta kandidāta Fransuā Olāna atbalstītāji – aprimās.

Vēlāk acīmredzami neapmierinātais Sarkozī pūli nodēvēja par huligāniem. “Minoritāšu organizētie vardarbības akti un viņu uzvedība nav pieņemama,” sacīja Sarkozī. “Mēs esam Francijā, franču republikas teritorijā, un šīs valsts prezidents apmeklēs ik vienu šīs republikas vietu. Un, ja minoritāšu kārtības traucētāji ar to nav mierā, paši vainīgi.” Viņš arī izteica nožēlu, ka “Olāna sociālistu kaujinieki sadarbojoties ar basku seperātistiem, terorizē vienkāršo cilvēkus, kur grib tikai vienu lietu – satikties un parunāties ar mani”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+