Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
22. augusts, 2013
Drukāt

Sarmīte Radiņa, dzejniece

Radina_8

Sarmīte Radiņa, dzejniece, Madonas novada bibliotēkas galvenā bibliotekāre

1. Jauna dzejas grāmata – Anita Skrjabe “Akmensrite” (apgāds “Zvaigzne ABC”). Tīra, latviska sirdsgrāmata, dzeja kā jūtīga iešana basām kājām pa oļiem. Skarot, bet nedarot pāri. Sievišķības sargāšana, neizjaucot dabas kārtību ne debesīs, ne uz zemes, meklējot senas un atstājot savas pieturzīmes. “Akmensritei” gribas likt vienādības zīmi ar manu, tavu, mūsu tautas asinsriti. Iesaku izlasīt!

2. Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā iekārtotā Silvas Linartes gleznu izstāde. Māksliniece dzimusi 1939. gadā skolotāju ģimenē Daugavpils rajona Līksnas pagastā, bērnību un skolas gadus nācies pavadīt izsūtījumā Sibīrijā. Kārtējo reizi nākas pārliecināties, ka cilvēki, kas saskārušies ar sāpēm, pāridarījumiem, nes sevī piedošanu, sirdsizglītību un caur savu darbu spēj nesavtīgi dalīties ar apkārtējiem.

3. Ja vēlaties asākas izjūtas, kontrastam Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma Pertas (Austrālija) triju paaudžu latviešu mākslinieku izstāde “Jauns vienādojums 8+1”. Izstādē mākslas valoda meklē formulu attiecībām, kultūrām, tautām, robežām caur aktīvām krāsām, formām, fotogrāfiju stāstiem.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+