Mobilā versija
0.0°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Trešdiena, 25. janvāris, 2017
6. aprīlis, 2016
Drukāt

Sarokošanās ir daļa no Šveices kultūras

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Šveicē Bāzeles kantona Tervilas vidusskolā skolnieki musulmaņi var sveicinoties nesarokoties ar skolotājām, nospriedusi skolas vadība, ar šo lēmumu izraisot sašutumu visas valsts mērogā.

Skola šādu lēmumu pieņēmusi, reaģējot uz divu skolnieku – 14 un 15 gadus vecu zēnu – sūdzībām, ka sarokošanās ar skolotājām esot pretrunā ar viņu reliģisko pārliecību. Viņi skaidrojuši, ka islāms aizliedz fiziskus kontaktus ar pretējā dzimuma cilvēkiem, atskaitot tuvākos ģimenes locekļus. Tervilas pašvaldība neatbalstīja skolas lēmumu, bet norādīja, ka neiejauksies, jo tā ir skolas atbildība – pieņemt noteikumus.

Skolas lēmums izraisījis sašutumu visā valstī. Tieslietu ministre Simoneta Sommaruga Šveices televīzijā uzsvēra, ka “sarokošanās ir daļa no mūsu kultūras”.

Sarokošanās ir “cieņas un labu manieru žests”, sacīja parlamenta zinātnes, izglītības un kultūras komisijas priekšsēdētājs Felikss Mīrī. “Mēs nevaram būt iecietīgi, ja pret sievietēm valsts dienestā izturas savādāk nekā pret vīriešiem,” norādīja Šveices kantonu Izglītības ministru konferences priekšsēdētājs Kristofs Eimans.

Pievienot komentāru

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnāBojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz deviņiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 20 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+