×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Sārts: valsts drošības iestādēm ir labi jākontrolē bēgļu uzņemšanas procesu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija nevar teikt, ka neuzņems bēgļus, taču šo procesu valsts drošības iestādēm ir labi jākontrolē, intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts, kuru valdība iecēla NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktora amatā.

“Latvijas drošība balstās uz to, ka mēs strādājam uz kopīgiem principiem. Es nedomāju, ka mēs būtu tie, kuriem pirmajiem jāatsakas no pamatprincipiem. Viens no tiem ir cilvēka dzīvības vērtība. Bēgļiem, kas bēg no Sīrijas, vai citām konflikta vietām, tā ir vienīgā izvēle, kas ir palikusi. Līdz ar to, es nedomāju, ka mēs varam teikt – nē mums nevajag šo bēgļus. Tas dod arī zināmu daudzveidības pienesumu sabiedrībai,” teica Sārts.

Tajā pašā laikā Sārts uzsver, ka šim procesam ir jābūt ļoti labi kontrolētam no valsts drošības dienestu puses, lai neapdraudētu Latvijas drošību. “It īpaši, ne tik daudz skatoties, vai tas, kurš iebrauc nav terorists, bet saprast, kas ir tā metodoloģija, kad cilvēks, kurš iebraucis, sāk lēnām adaptēt ekstrēmiskās idejas. Viena no lietām, kuru [NATO izcilības] centrs iecerējis attīstīt – ir metadoloģija, kā, skatoties, pētot sociālos tīklus var prognozēt, ka šis ir tas cilvēks, kurš varētu aiziet šajā virzienā un tad laicīgi skatīties, kā var viņam novērst domas citos virzienos,” akcentēja Sārts.

Valdība aizvadītajā nedēļā Ziemeļatlantijas līguma organizācijas izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos (NATO Stratcom) direktora amatā apstiprināja līdzšinējo Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Sārtu. Sārts NATO Stratcom sāks strādāt ar šā gada 1.septembri. AM norāda, ka Sārta profesionālā pieredze, kvalifikācija, zināšanas un izglītība ir atbilstoša šāda amata pildīšanai.

Par AM valsts sekretāru Sārta vietā kļūs ministrijas valsts sekretāra vietnieks – politikas direktors Jānis Garisons. AM norāda, ka Garisonam ir ilggadēja dažādu līmeņu vadītāja darba pieredze Ārlietu un Aizsardzības ministrijā, kā arī attīstības redzējums, kas veidojies darbojoties valsts pārvaldē dažādos amatos.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Daudzveidība būs! Un garlaicīgi,tāpat kā Francijā, arī nebūs!

  2. Latviju pametušais bēglis Atbildēt

    Vai tas nozīmē,Sārta kungs,ka Francija “bēgļu uzņemšanas procesu” kontrolē gaužam slikti un Latvija to kontrolēs nesalīdzināmi labāk?

  3. Nē! Nē! Nē! Nav Latvijai jāuzņem bēgļus. Es nmeesmu vainīga pie tā, ka amerikosi Lībijā un Irākā, un Sīrijā nes demokrātiju un izlaupa resursus, audzē magones un apbruņo islama valsts kaujiniekus. Tāpēc NĒ bēgļiem Latvijā. Kāpēc mums jāpaliek par otrās kategorijas cilvēkiem savā zemē. Kāpēc bēgļiem garantēsim labu dzīvi uz pabalstiem, bnet par saviem bērniem /pensionāriem/skolotājiem / policistiem neliksimies zinis.

  4. Latvija tiks gala ar kontroli,,,Smiekli nak,,,Kada valoda tad sazinasieties?Anglu mak retais gan no Latvijas puses,gan begli.Krievu valoda bij slikta.Ko gaidit talak?SAVEJIE SPIESTI AIZBRAUKT,LAI IZDZIVOTU.UN NEKAS NETIEK DARITS,LAI ATGRIEZTU MAJAS,,,,,,,,,,,,,,GALVENAIS,,,,,,,VAI SIE BEGLI STRADAS,VAI SEDES UZ VALSTS PABALSTIEM……………………………………BEGLUS IR JANODROSINA AR DZIVOJAMO PLATIBU/LABIEKARTOTU.UN VISAM PAREJAM EKSTRAM,,,,,,,,,,,LASOT PRESI,ESMU PARLIECINAJUSIES,KA LATVIJAS VALDIBA IR D…. LIDEJI,BEZ ZIEPEM.

  5. Neticu šādiem apolegētiem viņi karjeras un algas dēļ darīs visu lai šiet būtu prioritāras tikai jauno saimnieku vajadzības nu tieši ka krievu laikā prioritāte Maskavas vajadzībām.
    Un ja ir runa par bēgļu kontroli tad ar to pat netiek galā ne US,ES ,kur nu ar to tiks Latvija,pat ar saviem iedzīvotajiem tā nespēj komunicēt kur vēl ar ,,bēgļiem,,.Sarkanās līnijas Latvijas valsts un latviešu ka tautas pastāvēšanai ir pārkāptas un nav vairs glābjamas notieka valsts un pilsoņu totāla iznīcināšana,likvidejot skolas slimnicas,rūpnicas ,darba vietas un rezultātā simtiem tūkstošu radās nevajadzīgu cilvēku,pamatojot ar zemo konkurenci.

Draugiem Facebook Twitter Google+