Mobilā versija
+4.5°C
Leonīds, Leonīda
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
19. augusts, 2012
Drukāt

Sarūk ar saskaņoto paziņojumu reģistrēto satiksmes negadījumu skaits

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad pirmajā pusgadā ar saskaņotajiem paziņojumiem fiksēto ceļu satiksmes negadījumu skaits Latvijā samazinājies par 15,9%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) publiskotie dati.

LTAB dati atklāj, ka kopumā ar saskaņotajiem paziņojumiem 2012.gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēti 8654 apdrošināšanas gadījumi pretstatā 10 292 reģistrētiem apdrošināšanas gadījumiem gadu iepriekš.

Pēc LTAB vēstītā, lielākais uz saskaņoto paziņojumu pamata reģistrēto ceļu satiksmes negadījumu īpatsvars šogad bijis aprīlī (64,4%), no kā var secināt, ka šajā periodā ir bijuši vairāk ceļu satiksmes negadījumu bez nopietnām sekām, un tas arī ļauj saskaņotos paziņojumus aizvien plašāk izmantot ceļu satiksmes negadījumu noformēšanā.

Apkopojot datus par ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kas notikuši pēdējos piecos gados un reģistrēti uz saskaņoto paziņojumu pamata, LTAB secinājis, ka ar katru gadu šo ceļu satiksmes negadījumu īpatsvars kļūst aizvien lielāks. Salīdzinājumam – 2007.gadā tas ir bijis 54,2%, 2010.gadā – 59,6%, un 2012.gada sešos mēnešos – 63,7%.

Saskaņoto paziņojumu drīkst aizpildīt tikai ceļu satiksmes negadījumos, kad nav cietuši cilvēki un trešo personu manta, negadījumā iesaistītie transportlīdzekļi nav guvuši bojājumus, kuru dēļ tie nevar vai tiem aizliegts braukt, un abiem autovadītājiem nav būtisku domstarpību par negadījuma apstākļiem. Citos gadījumos autovadītājiem ir jāizsauc ceļu policija.

LTAB nodrošina OCTA apdrošināšanas sekmīgu darbību valstī. OCTA Latvijā tika ieviesta 1997.gadā, lai nodrošinātu ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību. Sākotnēji birojs darbojās Finanšu ministrijas pakļautībā, bet kopš 2004.gada tā ir neatkarīga institūcija.

BNS, +371 67088619, eko_zinas@bns.lv

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Atgriešanās pagātnē. Tālrunis džinsu mazajai kabatiņai!Latvijas uzņēmums "Evelatus" sācis tirgot jaunu, pašu radītu un neierasti maza izmēra tālruni "Evelatus Mini", stājoties pretī tālruņu tirgum, kurā nemitīgi arvien lielāku lomu ieņem viedtālruņi.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Pašmāju novatori izstādē "Riga Comm" rādīs piemēru un savus izgudrojumus3D printēšana, viedā atslēga, gudrais lietussargs un putnveida droni – izstādē "Riga Comm 2016"
Draugiem Facebook Twitter Google+