×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. jūlijs, 2015
Drukāt

Sarūk cilvēku atsaucība asins ziedošanai (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Turpina kristies cilvēku atsaucība asins ziedošanai, aģentūra LETA uzzināja Valsts asinsdonoru centrā (VADC).

Lai arī šogad pirmajās trīs jūlija nedēļās, salīdzinot ar pagājušo gadu, asinis ziedot atnāca par 127 jeb 3,62% cilvēkiem vairāk, salīdzinot ar pirmajām divām jūlija nedēļām, ziedotāju aktivitāte trešajā nedēļā kopumā turpināja kristies.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, ziedot asinis bija atnākuši par 54 cilvēkiem mazāk. Jūlija trešajā nedēļā asinis ziedot bija atnākuši 1127 cilvēki jeb vidēji dienā 161 donors.

VADC gan norāda, ka jāņem vērā arī tas, ka šajās dienās uz atvaļinājuma laiku ir slēgta viena no asins ziedošanas vietām – Liepājā, kas arī ietekmē kopējo asins ziedotāju skaitu.

Centrā arī atgādina, ka nepieciešams, lai vidēji dienā asinis ziedotu 150 cilvēki, tomēr jāņem vērā, ka 10-15% no ziedot atnākušajiem cilvēkiem dažādu iemeslu dēļ netiek pieņemti, piemēram, saistībā ar vispārējām veselības problēmām, ērču kodumiem vai zemu hemoglobīna līmeni asinīs.

Pateicoties cilvēku atsaucībai, šogad arī vasarā VADC izdodas nodrošināt pietiekamas asins rezerves, tomēr šobrīd joprojām nepietiekamā krājumā ir 0 rēzus negatīvās un A rēzus pozitīvās grupas asinis.

Jau ziņots, ka arī otrajā jūlija nedēļā cilvēki asinis ziedojuši vairāk nekā pērn, tomēr atsaucība pamazām sāka sarukt.

Jūlija otrajā nedēļā asinis ziedot bija atnākuši 1182 cilvēki jeb vidēji dienā 169 donori. Salīdzinot ar pagājušā gada otro jūlija nedēļu, asinis ziedot bija atnākuši par 151 cilvēku jeb 14,6% vairāk. Nepieciešams, lai vidēji dienā asinis ziedotu 150 cilvēki.

Jau ziņots, ka Latvijā asinis regulāri ziedo tikai 1,7% no tiem iedzīvotājiem, kuri to varētu darīt.

Lai nodrošinātu pastāvīgu asins krājumu papildināšanu un pilnībā nodrošinātu slimnīcu pieprasījumu, kā arī lai nebūtu jāatliek plānveida operācijas, VADC jūlija sākumā sāka kampaņu “Mums ir viena asinsrite”. Tās laikā ar televīzijas, radio un preses reklāmu palīdzību iedzīvotājiem tiks atgādināts, ka vajadzība pēc stabilām asins rezervēm var skart jebkuru cilvēku un asinis var ziedot trīs reizes gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jauki EGLE1, ka jums ir tā!!! BET IR ARĪ TĀ, KA PĒC ASINS NODOŠANAS DODIES ATPAKAĻ UZ DARBU UN NEPĪKSTI…NAV runa par to, CIK jūs GRIBĒTU SAŅEMT?????!!!!!!!!!!!! Atceros, kā mani vecāki nodeva asinis un visa diena bija brīva, paēduši vēl ĻOTI LABAS PUSDIENAS!!!….TĀ BIJA ĪSTENĪBA,MĒS, BĒRNI TO REDZĒJĀM…

  2. Es tomēr nesaprotu tos, kas saka, ka ziedojiet (tas ir par velti), samaksa taču nav tikai tie 4+ eiro, bet vēl brīvdiena, kas ir apmaksāta. Piemēram, es dienā nopelnu apm. 35 euro, sanāk, ka man par asins ziedošanu tik arī samaksā. Cik jūs gribētu tad saņemt par asins nodošanu – 100? 200? eiro?

  3. Viss maksaa tik, cik tas maksaa. Tai skaitaa zaales, slimniicas gultu dienas un aarsti.
    Bet savas asinis, luuk, ziedojiet. Humaanisma vaardaa. Bet tad gan, kad jums piestaadiis ree’kinu par zaaleem vai slimniicaa noguleetaam dienaam, neviens par humaanismu nerunaas.

Draugiem Facebook Twitter Google+