×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. jūlijs, 2012
Drukāt

Sarūk Obamas pārsvars pār Romniju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Simts dienas pirms ASV prezidenta vēlēšanām pašreizējais valsts prezidents demokrāts Baraks Obama (attēlā pa labi) sabiedriskās domas aptaujās nedaudz apsteidz savu sāncensi no Republikāņu partijas Mitu Romniju (attēlā pa kreisi).

Bezpartijiskās vietnes “RealClearPolitics.com”, kas apkopojusi dažādu valstī veikto sabiedriskās domas aptauju rezultātus, dati liecina, ka par Obamu savu balsi gatavi būtu atdot 46,4% ASV iedzīvotāju, bet 45,1% vēlēšanās atbalstītu Romniju.

Kopš jūlija sākuma Obamas pārsvars pār Romniju ir sarucis par 3,6%, tomēr laikraksta “New York Times” vēlēšanu eksperts Neits Silvers saka, ka Obamam ir 65% iespēja tikts pārvēlētam amatā, jo viņam ir ievērojams pārsvars vairākos nozīmīgos štatos.

Laikraksta “Wall Street Journal” un raidsabiedrības NBC šonedēļ publiskotie aptaujas rezultāti liecina, ka ASV iedzīvotāji nav pārliecināti par pašreizējā valsts vadītāja spējām atrisināt nozīmīgus iekšējos jautājumus, jo īpaši ar ekonomiku saistītos, jo ekonomikas izaugsme palēninās un darba tirgus pieaug ļoti lēnām.

Šīs aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 36% ASV vēlētāju ir pārliecināti par Obamas spēju uzlabot valsts ekonomiku, bet multimiljonāram Romnijam šo darbu uzticētu 43% aptaujāto.

60% “Wall Street Journal” aptaujāto atzina, ka, viņuprāt, valsts ir uz nepareiza izaugsmes ceļa.

Romnijs  ir pārliecinošs Republikāņu partijas štatu priekšvēlēšanu un priekšvēlēšanu sapulču līderis.

Republikāņu partijas atbalstītāji štatu priekšvēlēšanās vai priekšvēlēšanu sapulcēs balso par savu favorītu, kurš vēlāk varētu stāties pretī pašreizējam valsts vadītājam demokrātam Barakam   Obamam  cīņā par ASV  prezidenta amatu.

Republikāņu kandidāts 6. novembrī  paredzētajām prezidenta vēlēšanām  oficiāli tiks paziņots augusta beigās Republikāņu nacionālajā konventā. Demokrātu konvents notiks septembra sākumā. Šajos konventos abi kandidāti paziņos savus viceprezidenta kandidātus.

ASV prezidenta amata kandidātu debates pirms vēlēšanām paredzētas 3., 16. un 22 oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+