Mobilā versija
+9.8°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
4. augusts, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Sarūmēsimies! Glābjot bēgļus, jārēķinās ar vietējām klapatām (16)

licitis

Bēgļu jautājums ir šķi­ļamais krams, no kura lec lielas dzirksteles. Tās varot pat aizdedzināt valdību! “Vienotība” Briselē apliecinājusi piekrišanu 250 patvēruma meklētāju uzņemšanai, ZZS līdzi parakstījusies, bet abu nervozitāte ir saprotama. Šādu lēmumu skaļumā publiskā telpā atbalsta apmēram simts modernu, eiropeisku ļautiņu, otrs simts – līdzjūtīgas dvēseles. Turpretī no pārējo vēlētāju puses, kuri nav sasnieguši laikmeta garīgos griestus, ir šņākšana. Elektorāta tūkstoši krata galvu, ka nu beidzot latviešu viensētnieku iedabai ar vēl kārtējo migrantu pieplūdumu pārlauzīs sprandu līdz galam. Citi tūkstoši ir lielās bažās, ar ko tas viss Eiropai beigsies. Jā, jā, Eiropai, ne punktiņam uz globusa Latvijai, kuru iebraucēju pūļi no trejdeviņu zemju tālienes pagaidām nav pārmākuši un nav sagādājuši ārkārtīgi smagas problēmas. Aptaujā 38% eiropiešu migrāciju (nevis bezdarbu, ekonomisko stāvokli) uzskata par svarīgāko, sasāpējušāko jautājumu, un vecā Eiropa saskaras ar vienu no lielākajiem izaicinājumiem, kam nav izvērtētu risinājumu. Valdības atzīst situāciju par satraucošu. Sola cīnīties ar cēloņiem, nevis nekontrolējamu plūsmu sekām, bet nav atbildes, kad un kā bēgļu palu ūdeņi noskries, vai slūžas uz Eiropu nepārraus vaļā pavisam. Arī Latvijā nevajadzētu aptamborēt vēlētājus, aizbildinoties ar solidaritātes ievērošanu, un par tālāku skaidrošanu nelikties ne zinis. Man nav šaubu, ka partiju štābos paslepšu lūdz To Kungu (ja tas ir Viņš, ko partijas pielūdz), lai tikai bēgļu dēļ nenokļūtu vēlētāju melnajā blociņā un nekristos par pusdievu turētais reitings.

Var sirdīties, cik daudz slēpta “rasisma” atklājies latviešos (un vietējos krievos), var sist knipjus ragā nesaliecamām pelēm no Nacionālās apvienības, kas grib vilkt baļķi iebraucamam ceļam priekšā – itin kā tamdēļ, lai vairotu politisko kapitālu. Tomēr par riskiem taču brīdina zinātnieki – migrācijas pētnieki, demogrāfi, drošības dienesti, veselības speciālisti! No tīri praktiskās puses izmitināšanai maz kas šķiet sagatavots. Un, tā kā salīdzinājumā ar bagātām bijušo koloniju metropolēm mūsu apcirkņos danco peles, ir arī sociāli ekonomiskā dimensija. Šai sakarā vērts citēt mūsu fobiju ciltstēvu Kaudzītes Reini, kurš nenocietās protestēt pret vācu mācītāju uzspiesto misiones dāvanu vākšanu. Filozofs zemnieka svārkā rakstīja: “Kad priekš ārzemju pagāniem, par kuru tumsību tik stāstīts vien tiek, žēlsirdīgi latvieši jau dažus gadus no vietas pa tūkstošiem rubļu aizsūtījuši, par ko tad gan viņi par pašu tautas nabadziņiem un bāriņiem neapžēlotos?”

Labi, būsim humāni, cilvēcīgi, vienoti ar Eiropu. Saspiedīsimies, sarūmēsimies ar 250 afrikāņiem, aziātiem mūsu mazā, bērza malku kurinātā istabiņā. Daži runasvīri pat sola, ka varēsim atlasīt izredzētos – kristiešus, zemkopības lietpratējus, sievietes ar bērniem. Vajātos, nevis tos, kas laižas lapās no tēvijas uz leiputriju. Tālāk mēs viņus integrētu – lāgā to gan nepieprazdami. Uzreiz rīkotu latviešu valodas un arodapmācību, ar sirds dedzību aicinātu melno simtu iekļauties mūsu vidū un piedāvātu labi atalgotas darbdienas. Ar laiku iebraucējiem ies pie dūšas vietējie lauksaimniecības ražojumi, iemācīsim dziedāt “Krambambuli”, viņi iesakņosies jaunās dzimtenes patukšajos lauku apvidos (Rīgā Ušakovam neesot melnīšus kur likt), un Sēlijā vai Piebalgā tiem būs dzimtas mājas.

Jauki, bet mazkustīgie kantoristi tādu viesmīlības konceptu vēl nav radījuši. Ir bišķīt aizdomas, ka politiķiem gribētos, lai Latvija migrantiem pakalpotu tikai kā tranzītvalsts. Mēs gariem zobiem dotu naktsmājas Muceniekos sienmalī, uzņemtu pansijā 250 dvēseles, paēdinātu no mūsu telēķiem, izdalītu sīkus palīdzības maksājumus, un viņi dotos turp, kur ielas bruģētas ar zeltu. Tie cilvēki pie ģeogrāfijas kartes daudz nav stāvējuši, grib nokļūt tur, kur priekšā jau ir radi. Bet Latvija viņiem būs heroiski palīdzējusi.

Bet tas skaidrs, ka politiķiem, kas lūko pasauli salāpīt, jārēķinās ar vietējām politiskām klapatām.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Vai bēgļi,kas ieradīsies no Itālijas un Grieķijas gribēs gaidīt vēl četrus gadus uz veselības apdrošināšanu Latvijā?

 2. Ar ko nerēķinās "Vienotība" Atbildēt

  Vietējās klapatas-nevienlīdzība-ievērojami mazāki pabalsti vietējiem!

 3. ................. Atbildēt

  un tiem, kas no krievijas atveda lindermanu, kauns būtu muti virināt

 4. .................... Atbildēt

  man klapatas sagādā vietēji lopi. Sliktāki iebraukt vairs nevar

 5. Ne tikai sarūmēsimies! Atbildēt

  Skat.”Francijas iedzīvotāji pamet savas mājas-dzīvot traucē bēgļi”,Apollo.lv,04.08.2015. Vai to grib panākt valdība arī Latvijā?

 6. ….pienāks laiks,kad būs vien jālidinās Hornetiem pa vidusjūru un jāslāna tās laiveles tāpat kā to dara Ķīna! Tur ir miers,jo visi tie migranti zin,ka dzīvi Ķīnu nesasniegs!

 7. Bet vai viss ir sagatavots dārgo ciemiņu uzņemšanai? Atbildēt

  Mums taču nav pat vēl ieviesta ne Itālijas 4%,ne Grieķijas 6,8% PVN likme svarīgākajiem pārtikas produktiem,kas vairumā Āfrikas valstu ir pat 0%! Par slimokasēm visās ES valstīs pat nerunājot! Bet bēgļus taču neapmierina pat Francijas algas un bezmaksas augstākā izglītība!

 8. Visu varu Padomēm! Atbildēt

  Sarūmēsimies draudzīgi visi-par Āfriku trīsreiz mazākajā Eiropā! “Moskva-Pekin,idut,idut,idut naro-ody,za svetly mir,za pročny mir,pod znameņem svobodi!” Nāk vjetnamieši,nāks lībieši vēl,somāļu pirāti,bet no Islama valsts vēl kurdi un sīrieši!

 9. Gatavosim kārtējo desantvienību Lamanša tuneļa ieņemšanai!

 10. Что, удалили коммент?! И всё равно, фотка страшная, ею надо врагов отпугивать.

 11. Protams, pikets būs. Taču tas neko nedos, jo augstajā galā visi lēmumi ir pieņemti, pat nepadomājot par to, kā tas viss notiks. Vienu gan es teikšu. Ja pēc gadiem Latvijā sāksies tādas pat lietas, kā dažādi terora akti, kas bieži notiek rietumvalstīs, tad mūsu vadoņiem, kuri piekrita tam, vismaz morāla atbildība būs jāuzņemas par katru bojā gājušo. Beidzu! Pagaidām ar cerībām, ka te nekas tāds nenotiks. Ir taču lieliski piemēri, ka citas mentalitātes cilvēki brīnišķīgi integrējas mūsu sabiedrībā. Vārdus paši ziniet! Taču tas ir tādēļ, ka viņi to grib. Vai to gibēs kompaktas, pašpietiekamas, lielākas cilvēku grupas? Arī ir piemēri.

 12. ritdienis to GEo-grafistu Atbildēt

  Aha! Kakaja jestj “”roža””-s takoi i živjom,no jesli imeješ “‘harja” to suši doski!

 13. Ja!Ja! SarūmēsiMies,bet tā lai jūt”‘jaunpienācēja elkoni savās ribās. Mums jau ir pieredze no 1946 .gada,kad masveidā peckara Latvijā nevarēja strauji palielināt dzīvijamo platību uz “‘cienu gribētāju -12 kv.m. tad izveidoja”‘komunālos dzīvokļus.Bija tik jauki-nebija jāiet ciemos-visi tepat-pa rokai….Why Not?

 14. Visi-18.00 pie MK! Atbildēt

  Esiet visi rīt plkst. 18.00 būt Protesta piketā pie Ministru Kabineta sakot NĒ Āfrikas migrantiem!

 15. Nevienu āfrikāni mēs uzņemt nepieļausim, jo to valdības vadītāja un tās svīta izlēma tautas vietā tikai savas iztapības , jeb arī izdevīguma dēļ! Un velti visu 3.augusta dienu Latv.Radio 1 centās ar dažādiem paņēmieniem “nesaprātīgajai” tautai pirms 4. augusta Pret Migrantu piketa iestāstīt cik tie āfrikāņi jauki, cik mēs nezēlīgi un cik tie būs strādīgi un ātri integrējamie latviešu un arī nez kāpēc krievu mēlē ,nevis angļu?!!

Māris Antonevičs: Pirmais eksāmens KNAB vadītājam. Pagaidām teorētisks... (11)Par "oligarhu sarunām" vairāk taisnošanās nekā pārliecības par rīcību.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pie domes durvīm manītas lāča pēdas

Vakar Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts partijas “Saskaņa” saraksta līderis Andrejs Elksniņš. Arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts “Saskaņas” saraksta līderis Aleksandrs Bartaševičs. Līdz ar to šobrīd “Saskaņa” nonākusi pie abu Latvijas lielāko pilsētu – Rīgas un Daugavpils, kā arī Rēzeknes vadības grožiem. Jūrmalā “Saskaņa” veido koalīciju ar ZZS.

Partija “Saskaņa” maksimāli izmantojusi to, ka atrodas opozīcijā un nepiedalās valsts pārvaldē, tādēļ partijas nākšana pie varas lielākajās Latvijas pilsētās ir likumsakarīga, šādu viedokli aģentūrai LETA paudis politologs Filips Rajevskis. Viņš gan to neuztver kā nopietnu atspēriena punktu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās: “”Saskaņa” ir bijusi ļoti konsekventa, jo nelauž līgumu ar partiju “Vienotā Krievija”, aktīvi uzstāj uz attiecībām ar Krieviju un nemainīgi negatīvi attiecas pret Latvijas līdzdalību NATO. Šī būs tā robeža, kas “Saskaņai” kā kreisajiem neļaus pilnīgi izpausties, jo, lai gan cilvēkiem varētu patikt kaut kādi ideoloģiski punkti viņu programmā, tomēr nedomāju, ka vairākums cilvēku ir tik prokrieviski orientēti.”

Ko sagaidāt pēc noklausīto oligarhu sarunu publicēšanas?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (4)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (7)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Draugiem Facebook Twitter Google+