×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

Saruna ar ielu mākslinieku no Ēģiptes

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

24. aprīlī, plkst. 18:30 Laikmetīgās mākslas centrā (LMC) norisināsies sarunu vakars „Zīmes uz sienām. Ielu mākslas jaunais vilnis Ēģiptē” ar grafiti mākslinieku no Ēģiptes.

Amārs Abūbakrs (Ammar Abou Bakr), kas ir viens no šābrīža redzamākajiem Ēģiptes māksliniekiem, pasniedzējs Luksoras Universitātes Tēlotājmākslas fakultātē un revolūcijas aktīvists, dalīsies savā pieredzē par ielu mākslas nozīmi un izpratni Ēģiptē. Dalība diskusijā – bezmaksas.
Atslēgvārdi sarunai par Ēģiptes ielu mākslas jauno vilni ir publiskā telpa un tās atgūšana, politisko spēku samēra maiņa, apvērsums, kā arī Umberto Eko „atvērtā darba” princips, kas norāda uz grafiti kā mākslu, kas iesaista ikvienu garāmgājēju mākslas darba un tajā ietverto zīmju tulkošanā. Ielu mākslai Ēģiptē, jo īpaši pēc revolūcijas ir sociāla un politiska nozīme – tā ir vizuāla pretošanās zīme un veids, kā vienlaikus reaģēt un radīt pārmaiņas.
Amārs Abūbakrs ir viens no māksliniekiem, kas 2012. gadā piedalījās ekspresīvu sienu kolāžu izveidē, kas veltītas ielu sadursmēs bojā gājušajiem protestētajiem Kairā, apvienojot eņģeļu un Ēģiptes naivās mākslas motīvus ar Fransisa Bēkona stilā veidotiem mocekļu portretiem. Vēl kāds no Abūbakra mākslas projektiem – „Bez sienām” (No Walls) ir barikāžu apgleznošana ar apkārtējās vides motīviem Kairā pie Iekšlietu ministrijas, tādējādi radot ilūziju par to neesamību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+