×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
14. marts, 2014
Drukāt

Agris Liepiņš: Sirmos leģionārus neskar politiķu gļēvā kņada (48)

Foto - LETAFoto - LETA

Kā katru gadu, arī šogad sešpadsmitajā martā sirmie leģionāri dosies Golgātas sāpju ceļā, lai apliecinātu mīlestību Latvijai. Valstij, kura, guļot ierakuma dubļos svešas okupācijas varas uzspiestos mundieros, rādījās sapņos, valstij, par kuras brīvību daudzi atdeva savu dzīvību. Tieši tāpēc sirmie leģionāri iet pie Brīvības pieminekļa, jo monumenta pakājē ir iegravēti viņiem vissvētākie vārdi – Tēvzemei un brīvībai.

Sen izsapņots maldu sapnis, ka vācu ieroči atnesīs brīvību Latvijai, apdzisusi skaudrā netaisnības sāpe, gaidot palīgus un izmisumā veroties Čērčila vai Rūzvelta virzienā. Leģionāriem visu atlikušo mūžu bija lemts iet pazemojuma un nicinājuma ceļu krievu okupētajā Dzimtenē. Izturību karavīri smēlās ticībā – Māte Latvija nekad neatteiksies no saviem pazudušajiem dēliem, sapratīs tos un viņiem tiks piedots. Māte Latvija ļaus sirmajiem vīriem nolikt pie savām kājām karavīru asinīm slacītos mīlestības ziedus.

Sen sagruvušas ilūzijas, ka brīvajā Latvijā beigsies pazemojumu laiks, ar pelniem pārklājusies sūrā pārestības smeldze, dzirdot sevi saucam par fašistiem un veroties cūku galvās ar karātavu striķiem mutēs. Leģionāri vairs izmisuši neraugās Saeimas vai policijas virzienā. Pagājušogad, skanot sirēnām, karavīri saprata – palīdzība nenāks, izsmiekla un nievu ceļu lemts iet līdz mūža galam. Atlika vien turēties ticībā, ka Māte Latvija nekad neatteiksies no saviem dēliem.

Politikāņi var aizbāzt ausis ar vati, palīst zem galda un trīcēt pašu izdomātās bailēs no provokācijām. Policija var ķēžu ķēdēs iežogot Brīvības pieminekli un cauru dienu konsultēties ar “antifašistiem”. Valdības galva var aizslēgt kabineta durvis deviņām atslēgām un uztraukties, ka tik vēlāk nevajadzētu taisnoties. Sirmos leģionārus šī maziskā un gļēvā kņada vairs neskar. Izbriduši visus pazemojuma elles lokus, viņi ir pacēlušies daudz augstākā pakāpē, kurā sarunājas ar Māti Latviju. Māte Latvija nekad nav atteikusies no saviem dēliem, viņa godbijībā noliec galvu karavīru uzticības priekšā un ar mīlestību pieņem ziedus no sirmo karotāju rokām.

Kārlis Skalbe apraksta kāda karavīra teikto: “Bet to gan es varu apgalvot, ka neviens latvietis nav gribējis cīnīties par Vācijas varenību. Kas ir gājuši, tie ir cīnījušies un krituši par Latvijas brīvību. Ir brīži, kad cēlais bruņinieks nevar atklāti minēt savas dāmas vārdu, jo karstāk viņš to dara, stāvēdams sardzē ar savu sirdi un savu ieroci. Latvija jau par daudz bija kļuvusi valsts, pārāk daudz viņai bija solījušies, lai tā varētu bez cīņas nozust no vēstures skatuves.”

Pievienot komentāru

Komentāri (48)

 1. PALDIES PAR RAKSTU!!! Mūsu Saeimas tā sajaukušas visas kārtis likumos UN BEZZOBAINĀS VALDĪBAS PIEĻĀVUŠAS, ka nekārtību cēlēji jebkurā brīdī var iesūdzēt tiesā un tā atceļ lēmumu NEĻAUT aizskaroši uzdarboties mierīgajos pasākumos, kuros savu sāpi par kritušajiem izsaka mūsu karavīri – latviešu leģionāri- gājienā pie LATVIJAS SIMBOLA- BRĪVĪBAS PIEMINEKĻA. KĀ VAR AIZLIEGT LEĢIONĀRIEM IET UN NOLIKT ZIEDUS?????????????? NESAPROTU!??? Lestenes brāļu kapi ir kritušo ATDUSAS vieta un ziedi tur būs VIENMĒR!!! Kapos parasti uzvedas klusi…Esmu kara laikā dzimis bērns, tādēļ daudz ko nezinu par tiem notikumiem – laimīga un Dieva sargāta no 2.pasaules kara asiņainās rokas, kas karavītus pļāva kā ar izkapti zāli…Mūsu ģimenē nebija ne leģionāru, ne cīnītāju sarkanajā armijā, visas zaudējuma sāpes gājušas secen.Tēti iesaukums neskāra un mammai bijušas tikai māsas!? TAČU tas NENOZĪMĒ, ka nevaru kopā ar leģionāriem iet un nolikt ziedus!? TAS nenozīmē, ka nevaru uzzināt visu par savas tautas smagākajām un sirdi plosošājām vēstures lappusēm!? Tas NENOZĪMĒ, KA NEVARU GALVU NOLIEKT ŠO KARAVĪRU PRIEKŠĀ UN PATEIKT PALDIES VIŅIEM VĒL JO VAIRĀK TĀDĒĻ, KA VISU VIŅU DZĪVI NEVIENS NAV PIENĀCĪGI VIŅUS GODINĀJIS IZTEIKTO NIEVU VIETĀ … Esmu priecīga, ka viņi spējuši un spēj stāvēt pāri visām negācijām, kas skārušas un VĒL JOPROJĀM SKAR viņus!?? Vārds “fašists” nav NEKAS JAUNS, to mūsu zēni dzirdējuši dienot Padomju Armijā?! NĪDĒJI NEKO JAUNU NAV RADĪJUŠI – DZIED VECĀS DZIESMAS!!!

 2. Diemžēl keģionāri neattaisnoja fīrera tiem doto uzticību,nespēdami turēties pretī uzvarošajai Sarkanajai armijai!
  Viņu vainas dēļ Latvija tika okupēta,Abrene atņemta.

 3. Neesam indiāņi, miera pīpes nav jāpīpo. Tie, kam Latvija ir sirdī, nekad nav bijis jākašķējas. Nacionālkomunistam un sarkanarmietim Berklavam pīpi nevajadzēja. Tie, kuri var apgānīt Brīvības pieminekli ar okupantu mūziku un tie, kuri to atļauj, nonāks vienā katlā.

 4. Cilinskis malacis! Nekad nebalsošu par tādu partiju kā Vienotība!

 5. Andrejs>patriotam Atbildēt

  Nemelo! Larviešu leģionāri sarkanie latvieši NEKAD nav pīpējuši miera pīpes un vieni otram rokas spieduši. Jo par pirmo rašanos parūpējās boļševiku okupācija un Baigais gads, bet otrie gādāja par šausmu atgriešanos.

 6. Šie ir trāpīgi , patiesi vārdi !

 7. SLAVA LATVIEŠU LEĢIONĀRIEM, KAUNS LATVIJAS VALDĪBAI !!!

 8. Gribētos zināt tā tiesneša vārdu, kas atļāva sarkanajiem fašistiem -huligāniem traucēt mieru Rīgas centrā ar skaņu pastiprinātājiem.Vai viņš ir lojāls valstij ?

 9. Un kāda būs Straujumas un citu “patriotisko ” deputātiņu nostāja 9.maijā ?

 10. paldies par emocionālo rakstu! Tas kaut kā lika sajust to laiku, kad manu tēti, ceturtajā laulības gadā, būvinženieru abiturentu LU, 2 gadīga dēla un 11 mēnešus vecas meitiņas tēvu, savu vecāku vienīgo dēlu, 1944. gada februārī IESAUCA leģionā. Dienēdams saimniecības daļā, viņš bija TUR kaujās 16. martā.Viņš to dēvēja par Cerību dienu. Bija cerības, ka krievi tiks padzīti .Ka nāks Angļi palīgā.Ka Latviju atgūs.Viņš cīnījās par Latviju kā citi Livonica konventa biedri… domājot par TĒvuzemi un Brīvību… arī par pieminekli Rīgas centrā…Ziediem tur ir vieta tieši 16. martā!

 11. Karavīri sen jau miera pīpes izpīpējuši un sen jau roku viens otram snieguši. Dzintarieši un osipovieši to nedarīs? Tad jau nekāda “politika” vairs nesanāk? Kas to teica, ka “patriotisms ir neliešu pēdējais patvērums”?
  Žēl, patiesi žēl, ka leģionāru piemiņa atkal pasviesta Kremļa varenā propagandas vēdera audzēšanai. Neviens latvietis, kas to saprot, tur neies.

  • kādu miera pīpi? vai to, kas nosaka, ka latvietim savā zemē ir jāklusē un jāaizmirst par okupāciju? vai to miera pīpi, kas nosaka, ka latvietim savā zemē būs runāt krieviski? varbūt pietiks mācīt latviešus, ko viņiem just? kāpēc neviens nekad nevēršas pret t.s. antifašistiem un neaicina viņus 16. martā neiet pie Brīvības pieminekļa?

  • Paldies par patiesajiem vārdiem!

 12. Visu cienu lepnajiem kārotājiem .. Milzīgs paldies par jūsu pienākumiem un mīlestību pret mūsu Tēvzemi un par īstu brīvību mums veel jaaciinaas savaas sirdīs.

 13. “Bet to gan es varu apgalvot, ka neviens latvietis nav gribējis cīnīties par Vācijas varenību. Kas ir gājuši, tie ir cīnījušies un krituši par Latvijas brīvību…..visu vaardaa taa neklaajas vaukskeet. Zhidus šava arī, lai celtu Latvijas brīvību.

 14. Piekrītu vārdiem: Paldies, visiem Jums, ka Jūs esat. Vienlaicīgi paldies par rakstu.

 15. nebalsošu par bezmugurkaulainu valdību-tad lai iet stingri nacionāla valdīšana-tie vismaz nebaidās no “ārpasaule saspīlējumiem” kauns ka mums ir tādi priekšstavji…fuuuuuuuuuu valdībai

  • Kāda gļēvulība no valdības puses – ka tikai par mani labi padomātu… bezmugurkaulnieki. Visu cieņu leģionāriem, lai veselība turas un gaišas domas.

 16. Labs raksts!Es pievienojos rakstītājam,visu cieņu leģionāriem.

 17. Sava zveresta nesolija uzticibu Latvijai bet gan tas okupantiem un tas ir patriotisms? Kas viniem lika kaut ko tadu darit? Paklausiga pienakumu sajuta vai bailes no sek ja vini nesolitos Adolfam? Patrioti? Ne… tragiski upuri.

 18. Cilinski par goda izrādīšanu Latvijas Cīnītājiem atceļ no amata.deputātus, kas lauž zvērestu vai šņauc valsts karogā,izliekas nemanām

 19. Izmanto ka skatuves dekoracijas pretlatviskam teatrim. Legions bija nelegali radits okupantu varas simbols. Brivibas piemineklis ir Latvijas brivibas simbols. Sie divi simboli katrs nak no pilnigi pretejam pasaulem. . Sajaukt okupaciju ar brivibu ir joprojam disinformacijas augstakais sasniegums- gluzi ka tas bija toreiz ta tas ari sodien.

 20. STRAUJUMAIUN BĒRZIŅAM SABIEDRISKAIS FUJ!

 21. Leģionāri ir Latvijas viscienījamākie cilvēki! Arī mans tētis…nu jau bija…

 22. Cik tad leģionāru mums vēl ir dzīvi? Tiem ir pāri 80 gadiem.

 23. Paldies, visiem Jums, ka Jūs esat.

 24. ”Loti labs raksts !!Skatoties mūsu valdības ” aktivitātes ” attiecībā uz 16. martu – paši pūta , paši dega…Kronis visam-tiesa pieņēmusi lēmumu atļaut ” antifašistu” bļauriem lietot skaņu pastiprinošās iekārtas… Kādā valstī mēs dzīvojam ?

 25. Protams, Cilinski ( kurš nekad nav izcēlies ar ārišķībām vai saukļiem) nevar necienīt. Taču prātīgāk būtu reizi par visām reizēm 16. marta atmiņas pasākumu pārnest uz Lesteni, veternānus un citus maznodrošinātos aizvest ar autobusiem, domāju – viņiem iebildumu nebūtu. Neticu, ka Gebelsa TV, koreni, lindermani,gilmani,ždanokas un citi izcilākie latvju vēstures aizstāvi uzdrošinātos tur bāzt degunu. Ber pie Mildas aizliegt “da jebko”

  • Igauņi tā izdarīja, bet diemžēl koreni un filmēšanas grupas ir klāt arī tur. Šis variants ir nepareizs.

 26. Šībrīža politiskā situācija ir tāda, kāda viņa ir, būtu akli izlikties to neredzam, un smieklīgi ir absolūti reālo sasprigto situāciju dēvēt par “pašu izdomātās bailēs no provokācijām”. Visu cieņu sirmajām galvām, bet man jau šķiet, ka, ja tās būtu ne tikai sirmas, bet arī gudras, tad nepieļautu situāciju, ka Mātes Latvijas tēls caur šo prognozējamo situāciju atkal tiek no nelabvēļiem (reālajiem provokatoriem) apskādēts, turklāt vāl šādā vēstures brīdī. Kungi, izdariet taču sev un pasaulei par pārsteigumu paši ko neprognozējamu (ja izvairītos no būšanas pie Mātes pieminekļa vienlaikus ar šakāļu ordu…)! Šī nav viennozīmīga, tīra, balta svēti aizvainojuma situācija – tā ir ļoti sarežģīta, vairumam no malas nesaprotama situācija, kuru, piekrītu, nepieciešams skaidrot (kas arī ik gadus tiek darīts), bet TIEŠI ŠOBRĪD, PAŠLAIK – vai tiešām, vai tiešām veselais saprāts un PATIESA Māte Latvijas mīlestība neņems virsroku pār personiskajām emocijām (piekrītu, sāpīgām, rūgtām).

  • Piekrist taviem piedāvājumiem, būtu sevi necienīt. Un kas neciena sevi to arī citi neciena…

  • pilnībā piekrītu un atbalstu uzsaukumus no sabiedrības prātīgākās daļas, bet diemžēl daļa latviešu savā aklajā naidā piemiņas brīdi ir gatavi pārvērst balagānā “a ko jūs man izdarīsiet?” un nespēj reāli novērtēt esošo situāciju. un 100 punkti būs arī kāds “patriots”, kas sajaucis adreses un atnācis ar ukrainas karogu – paužot savu atbalstu… tie daži atlikušie leģionāri paliks trešajā plānā. tādi nu esam. pamaz masai smadzeņu.

 27. MAN KAUNS PAR MŪSU VALDĪBU,PAR TO,KAS NOTIEK MŪSU DIMTENĒ……

 28. Labs raksts!Tagad varam redzēt,kas ir kas.Kas baidās pat no savas ēnas!Kauns,ka manā tēvzemē pie varas ir tādi cilvēki!

 29. Mans vectēvs pēc atgriešanās no krievu lēģeriem pateica, ka viņš no šīs okupantu valdības nekad neko neprasīs, neprasīs un neņems arī pensiju. Tā arī līdz saviem 76 gadiem pelnīja pats.Varbūt nepareizi, bet es lepojos, ka viņam pirmajā vietā bija lepnums, Dzimtene, sava tauta un gribasspēks, nevis vēders . Tā kā man vecāku vairs nebija, tad vēl izskoloja gan mani, gan manu brāli. Mēs, latvieši, esam stipri!

 30. Visiem Latvijas nelabvēļiem un īpāši Puķinam. Latviešu leģionāri milzīgā skaitā stājās pretī krievu okupantiem, lai parādītu visai pasaulei, ka cīnās pret Latvijas otreizējo okupāciju un nevēlas Baigā gada atkārtošanos.

  • Tu vispār saproti ko nozīmē vards okupācija vai ne apskaties internetā filmu par PADOMJU STĀTS gan vācieši bija oku panti gan krievi bet tur jau nau vainīgi parastiecilvēki bet valdības kur cieš parastā tauta un nevienai valdībai parastais cilvēks neinteresē

   • es zinu, ka lavierējot starp divām okupācijām, Latviju proklamēja un izcīnīja brīvību. Tas ir mazu tautu liktenis. Tā arī notika 2. karā, kad leģionāri karoja pret vācu okupantiem savā zemē. Diemžēl toreiz nepaveicās!

 31. Straujuma , Bērziņš: divi zābaki – pāris.

 32. LATVIETI NEPADODIES.

 33. Paldies par rakstu! Kauns par valdības un sevišķi Straujumas gļēvo rīcību.Tieši viņu uzdevums ir skaidrot un skaidrot lietas būtību nevis pakļauties īstajiem fašistiem.Tad arī pasaule mūs saprastu.Ko var prasīt no pasaules ,ja paši no sevis baidās.Diemžēl neesam tādi kā igauņi un lietuvieši.

 34. rakstiņš tāds poētisks padevies, paldies Agri. Manuprāt leģionāri vācu armiju izvēlējas kā vienīgo iespēju, lai stātos pretim slepkavu un laupītāju ordai, kuras tankus tik labprāt bučoja kargini.

  • nbeliela atšķirība Atbildēt

   nevis leģionāri izvēlējās, bet viņus mobilizēja bez izvēles iespējām

   • Latviešu karavīra piemiņai ir jābūt. Un ciniski ir rīkoties pret šo karavīru piemiņas saglabāšanu skaļi trokšņojot un uzspiežot savu patiesību. Patiesība ir klusumā un augsti paceltām galvām-ar Tēvzemes karogu virs galvām.
    Visi viņi mīlēja Latviju, visi vēlējās atgriezties no kara. Līdz pēdējam brīdim,kad zem kājām jau bija Latvijas zeme. Un piemineklis simbolizē tautu un nāciju, brīvību un mieru.

  • Daudzie iestājas, lai tiktu vaļa no Darba dienesta, kur tika nežēlīgi izmantoti un dažreiz pazemoti no vācu zemniekiem, dzīvojot šķūņos un baroti kā kalpi.

Draugiem Facebook Twitter Google+