Kultūra
Teātris un kino

Saruna ar Šveiku un doktoru Vatsonu1


Gunārs Placēns
Gunārs Placēns
Foto: Edijs Pālens / LETA

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejs 24. oktobrī plkst. 18 tradicionālajās “Sarunās Smiļģa kabinetā” tiksies ar leģendāro aktieri Gunāru Placēnu, LA.lv uzzināja muzejā.

Latviešu teātra tēvs Ādolfs Alunāns un Jaroslava Hašeka Šveiks aktiera veidolā ir kļuvuši par kultūrvēsturisku zīmi.

1947. gadā Gunārs Placēns kļuva par LPSR Teātra institūta studentu, 1951. gadā – par Dailes teātra aktieri un turpat septiņdesmit radošās darbības gados ir atveidojis vairāk nekā 200 lomas teātrī, televīzijā un kino.

Fedotiks A. Čehova “Kaijā” (1951) un Raiņa Didzis “Pūt, vējiņi”, groteskais Šmics M. Friša “Godavīrā un dedzinātājā” (1965), traģiskais Rogožins F. Dostojevska “Idiots” uzvedumā (1969), lieliskais doktors Votsons “Šerlokā Holmsā” (1979) un uzticīgais Sančo Pansa “Donā Kihotā” (1984), azartiski temperamentīgais Omenidess de Istangua farsā “Pie galantās vāverītes” (1994) un daudzi citi raksturi, kuri visbiežāk krāsoti spilgtas komikas, satīras un groteskas krāsās.

Gunāra Placēna pēdējo lomu klāstā ir Reinis Ērika Hānberga lauku dzīves ainiņu triloģijā un Bīskaps D. Goldmena “Lauva ziemā” (2018) uzvedumā.

LA.lv