×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Straujumas saruna ar ģimenes ārstu asociācijām notika bez draudiem

Foto: LETAFoto: LETA

MInistru prezidente Laimdota Straujuma tiekas ar Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas pārstāvjiem.

Valdības vadītāja Laimdota Straujuma, kura patlaban pilda arī veselības ministra pienākumus, vakar pēc sarunas ar abām ģimenes ārstu asociācijām sacīja, ka saruna noritējusi konstruktīvā gaisotnē. Abas puses apspriedušās, ko varētu uzlabot veselības aprūpes jomā, nepalielinot finansējumu. Viens no variantiem esot samazināt birokrātiju.

Pārrunājuši arī Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekta likteni, kas iesniegts Saeimā un kuru patlaban uzlabo speciāli izveidota deputāta Romualda Ražuka vadītā darba grupa. Ģimenes ārsti prasa nepieņemt šo likumu, jo tas nav izstrādāts atbilstoši pašreizējai ekonomiskajai situācijai valstī. Ministru prezidente nekādus solījumus par to nedeva, taču lūgs Veselības ministrijas augstākajiem ierēdņiem sagatavot visiem saprotamu veselības aprūpes jomas attīstības plānu, lai var pārliecināties, kuras ir šīs jomas prioritātes. Pagaidām atsevišķas jomas tiek finansiāli balstītas atrauti no kopējā konteksta.

Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska sacīja, ka ģimenes ārsti lūdz valdību noteikt veselības aprūpi par prioritāti, taču, lai to izdarītu, ministrijas ierēdņiem būs jāsagatavo mājas darbs valdības vadītājai, jo viņa vēlas pārliecināties, kuras ir tās būtiskākās izmaiņas, kas ar steigu ir jāievieš. Visticamāk, tiks rīkota ārkārtas valdības sēde, lai spriestu par zaļās gaismas došanu ārstniecībai, jo nav normāli, ka veselības aprūpei, salīdzinot ar citām nozarēm, ir piešķirts mazākais finansējums no valsts budžeta. Ģimenes ārsti cer, ka viņiem nevajadzēs rīkot streiku un prasīt veselības ministres demisiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+