×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

“Sarunas muzejā” šomēnes veltītas Vasiļjeva vakartērpu kolekcijai

Foto: LETAFoto: LETA

Trešdien, 22. jūlijā, plkst. 17 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja ciklā “Sarunu muzejā” gaidāma tikšanās ar mākslas zinātnieci Alīdu Krēsliņu, dziļāk iepazīstot pasaulslavenā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva skaistāko vakartērpu kolekcijas izstādē “Ielūgums uz gadsimta balli. 1915-2015”, LA.lv uzzināja muzejā.

No 16. jūlija Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā ir apskatāma brīnišķīga balles un vakarkleitu parāde, ko uz Rīgu atvedis Krievijas modes guru, modes vēsturnieks un kolekcionārs Aleksandrs Vasiļjevs. Pēc skaita jau septītā tērpu vēstures izstāde šoreiz veltīta augstās modes svētkiem vesela gadsimta garumā un atspoguļo laika posmu no 1915. līdz 2015. gadam.

Manekenu garajā virknē, gluži kā uz “Oskara” prēmijas ceremonijas sarkanā paklāja, skatītāju prasīgajam vērtējumam tiek reprezentēti unikāli tērpi, kurus radījuši bijušie un tagadējie modes mākslinieki.

No burvīgām, izšūta tilla mākoņos spīguļojošām Pirmā pasaules kara laika tango kleitām uz līksmām un priecīgām 1920. gadu čarlstona kleitām ar stikla pērlīšu apdari. No stingrām un cēlām 1930. gadu krepsatīna fokstrota kleitām uz jaunām un neparastām balles kleitām ar polsteriem 1940. gadu kalipso un ča-ča-ča dejām. Romantiskā valša pēckara ēru pārstāv greznas, kuplas kleitas ar savelkošām korsetēm, bet 1960. gadu jauniešu modes novitāte ir ar zīlītēm un krellītēm izšūtas elegantas taisna silueta tvista stila kleitas. Pārmaiņas, ko atnesa dumpīgie 1970. gadi, iezīmē mirdzošie disko ritma brokāta tērpi ar spīguļiem, bet buržuāziskie 1980. gadi atkal ieviesa modē polsterus un iepriecināja mūs ar košiem un netriviāliem tā laika zvaigžņu roka stila tērpiem. Vienkāršākie 1990. gadi palikuši atmiņā ar savu “granž” minimālisma stilu. Jaunais 21. gadsimts uzbrāzās ar 2000. gadu sākuma spožuma un luksa maksimālisma vilni.

Tikšanās laikā ar izstādes kuratori, mākslas zinātnieci Alīdu Krēsliņu būs iespējams kopīgi aplūkot ekspozīciju, iepazīties tuvāk ar 94 vakartērpiem un vairāk nekā 800 aksesuāriem, uzzinot to vēsturi, kurā atspoguļojas gan laikmeta gars, gan cilvēku likteņi.

Otrā “Saruna muzejā” Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas izstādē notiks 29. jūlijā plkst. 17, kad mākslas zinātniece Alīda Krēsliņa piedāvās doties iespaidiem bagātā ceļojumā modes vēsturē cauri vairākiem gadu desmitiem krievu valodā.

Ieejas biļete izstādē pieaugušiem – 3,56 eiro; skolēniem, studentiem, senioriem – 2,13 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+