Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
29. septembris, 2014
Drukāt

Sarunas par bankas “Citadele” pārdošanu turpinās; premjere otrdien plāno atklāt cenu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Izkārtne pie AS "Citadele banka" galvenā biroja Republikas laukumā.

Privatizācijas aģentūra (PA) ar izraudzītajiem bankas “Citadele” valsts kapitāldaļu pircējiem turpina skaņot līguma detaļas, pirmdien pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Viņa norādīja, ka PA otrdien, 30.septembrī, informēs valdību par bankas daļu pārdošanas gaitu – šobrīd izraudzītie investori ir izvirzījuši trīs nosacījumus, kurus valdība nevar atbalstīt, tāpēc līgums otrdien vēl varētu nebūt noslēgts, kā tas iepriekš bija plānots. Straujuma gan minēja, ka Eiropas Komisija bankas “Citadele” valsts daļu izraudzīto pircēju atzinusi par labu, tāpēc valstij nekas nedraud, ja līgums netiktu parakstīts līdz septembra beigām.

Tāpat premjere norādīja, ka grasās pēc valdības sēdes otrdien atklāt darījuma cenu, par kuru šobrīd ir vienošanās. “Ja nebūtu vēlēšanas, varētu vēl gaidīt, taču sabiedrībai tas ir ļoti svarīgi un jābeidz šīs spekulācijas par cenu,” viņa piebilda.

Straujuma gan neizslēdza iespēju, ka, turpinot skaņot darījuma detaļas, valstij piederošo bankas akciju cena var mainīties. “Kamēr līgums nav noslēgts, es par nevienu lietu nevaru apgalvot, ka tā nemainīsies,” atzina premjere.

Tāpat viņa vēlreiz apliecināja, ka valdībai ir zināmi visi investoru vārdi un aiz tiem nestāv kādi slēpti patiesā labuma guvēji. Šobrīd investorus padziļināti pārbauda Finanšu un kapitāla tirgus komisija, bankas “Citadele” akcionārs Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, kā arī Šveices un Lietuvas finanšu tirgus uzraugi, jo šajās valstīs ir bankai “Citadele” piederošas meitasbankas.

Jau vēstīts, ka starptautiskā ASV investoru grupa atbilstoši valdības 16.septembra lēmumam varēs iegādāties šobrīd Latvijas valstij piederošos 75% bankas “Citadele” akciju, tajā skaitā starptautisko investoru grupā ietilpst ASV fonds “Ripplewood Holdings”, kas plāno iegādāties 25% bankas akciju. Savukārt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka plāno saglabāt īpašumā 25% bankas akciju.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka – “Citadele”, bet “Parex banka” sāka darbību kā risinājumu banka, vienlaicīgi pārtraucot sniegt klasiskos banku pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. BANKAS JAASAAK FINANSEET LATVIJU Atbildēt

    PLUS BANKAS NEATBALSTA DZIIVOKLUS JAUNAJAI GIMENEI LATVIJAS PAMATNAACIJAI.LAI IZDARA SAEIMAA UN BANKAS VINU VIETAS.TURPMAAK ,LAI BANKAS FINANSEE AARSTIEM ,SKOLOTAAJIEM,POLICHIEM u.t.t.MUMS PIETIEK UN NEMAKSAAT NODOKLUS.

  2. kāpēc tāda steiga ? Atbildēt

    Šo “darbu” bija jāatstāj nākošai valdībai.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+