×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Sarunas par Grieķijas parādsaistību krīzi noslēdzas bez redzamiem rezultātiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Neskatoties uz amatpersonu apgalvojumiem par gūto progresu, Grieķijas un starptautisko kreditoru sarunas par Atēnu parādsaistību krīzi Briselē noslēgušās bez redzamiem rezultātiem.

Trešdienas vakarā Briselē Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs tikās ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru, lai izstrādātu reformu plānu, kas ļautu izmaksāt Atēnām pēdējos 7,2 miljardus eiro palīdzības finansējuma, tādējādi novēršot Grieķijas maksātnespēju un iespējamo izstāšanos no eirozonas. Viņu tikšanās ilga četras stundas. Tās noslēgumā Ciprs un Junkers pavēstīja, ka drīzumā tiksies vēlreiz, bet ne par kādu vienošanos nepaziņoja. Tas nozīmē, ka Grieķijai vienai tagad jāatrod līdzekļi, lai piektdien veiktu kārtējo parāda maksājumu Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) un izvairītios no draudošās maksātnespējas.

Ciprs pēc tikšanās ar Junkeru paziņoja, ka Grieķijas piedāvātais reformu plāns esot vienīgais reālistiskais plāns, kas tiekot apspriests. Tomēr viņš piebilda, ka pēc mēnešiem ilgām un bieži negatīvām sarunām EK beidzot esot ļāvusi noprast, ka tā esot noskaņota ātri panākt reālistisku risinājumu.

Starptautiskiem kreditoriem ir savs reformu plāns, ko tie, Vācijas un Francijas līderiem klātesot, izstrādāja pirmdien Briselē bez Grieķijas līdzdalības. Eirogrupas prezidents Jerūns Deiselblūms, kurš bija klāt Junkera un Cipra sarunā, sacīja, ka tā bijusi “ļoti laba tikšanās”. Arī EK paziņoja, ka sarunās panākts progress. Amatpersonas ziņu aģentūrai AFP atklāja, ka augsta ranga eirozonas amatpersonas vēlāk ceturtdien noturēs telefonkonferenci.

Daudzi ES līderi arī nākamo trešdien un ceturtdien uzturēsies Briselē, lai piedalītos Latīņamerikas samitā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+