Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
6. decembris, 2013
Drukāt

Sarunas par strēlnieku tēlu kino ļaužu un dzejnieku skatījumā

Foto no izstādes ''Sadzejotā valsts'', muzeja arhīvs.Foto no izstādes ''Sadzejotā valsts'', muzeja arhīvs.

Trešdien, 11. decembrī, pulksten 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks sarīkojums ”Strēlnieki un viņu dzejnieki” – saruna par vēsturnieku, kā arī literātu un kino personību skatījumu uz strēlniekiem mūsu vēsturē, portālu ”LA.lv” informēja Rakstniecības un mūzikas muzeja pārstāve Maija Treile.

Sarīkojumā kino scenārists Alvis Lapiņš stāstīs par jaunākajām  iecerēm atspoguļot strēlnieku varoņgaitas filmā Dvēseļu putenis un strēlnieku tēmas nepieciešamību šodienas sabiedrībā.

Režisore Virdžīnija Lejiņa dalīsies pārdomās par Jukumu Vācieti – vienu no populārākajiem strēlnieku komandieriem, kurš ieguvis visplašāko atspoguļojumu Latvijas literatūrā.

Dzejnieks Jānis Peters atklās, ko par strēlniekiem nevarēja rakstīt padomju dzejnieks un kādi šķēršļi tolaik tika likti Aleksandra Čaka poēmas ”Mūžības skartie” izdošanai.

Pašu strēlnieku atmiņas klātesošajiem atgādinās vēsturnieks Mārtiņš Mitenbergs, kurš pastāstīs arī par to, kā strēlnieki attēloti trimdā tapušajā literatūrā.

Muzeja pārstāve Māra Eņģele vadīs diskusiju par to, kā strēlnieka vārds izmantots dažādu iekārtu ideoloģija vēstures mītu radīšanā.

Pasākuma biļetes cenā būs iekļauts izstāžu apmeklējums, tajā skaitā apskatāma jaunā izstāde ”Sadzejotā valsts”.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (31)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+