×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. maijs, 2013
Drukāt

„Sarunu muzejā” ar fotomākslinieku Māri Maskalānu

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

15. maijā, pulksten 17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) un mākslas zinātniece Inese Baranovska aicina Jūs uz „Sarunu muzejā” ar fotomākslinieku, operatoru un režisoru Māri Maskalānu, kura personālizstāde „Nagļi LV–4631” ir apskatāma muzeja Lielajā zālē.

2008. gadā kopā ar režisori Lailu Pakalniņu Māris Maskalāns (1971) filmēja dokumentālo filmu „Par dzimtenīti”, veltītu Nagļu ciemam un tā iedzīvotājiem. Šis Latgales pagasts, tālu no lielpilsētas greznības, burzmas un kņadas, apbūra viņu ar savu pašpietiekamo un nesamāksloto esības būtību. Tad arī radās ideja izveidot melnbaltu fotogrāfiju sēriju. Māris Maskalāns vairāku gadu garumā (2009–2012) ir devies speciālās ekspedīcijās, lai dokumentētu Nagļu iedzīvotājus – no veciem vīriem un sievām līdz pusaudžiem un bērniem. Tagad visiem interesentiem ir iespēja iepazīties ne tikai ar šī neatlaidīgā darba rezultātiem, bet arī ar pašu mākslinieku klātienē.
„Saruna muzejā” piedāvā improvizētu ekskursiju ekspozīcijā, kuru veido sešdesmit labākās fotogrāfijas no skaitliski plašā arhīva. Māris Maskalāns pastāstīs par to, kāpēc tieši Nagļiem viņa daiļradē ir atvēlēta īpaša vieta, kādi radošie uzdevumi tika uzstādīti projekta īstenošanas laikā un ar kādiem paņēmieniem tiek panākts vienreizējs klātbūtnes efekts, kas palīdz attīstīt klusu, bet emocionālu dialogu starp personāžu un skatītāju.
Dalības maksa: ieejas biļete izstādē (pieaugušiem – LVL 2,50; skolēniem, studentiem, pensionāriem – LVL 1,50).
Izstāde skatāma līdz 26. maijam

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+