×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

SAS lidmašīna par mata tiesu izvairījusies no sadursmes ar Krievijas izlūkošanas lidaparātu

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Aviokompānijas “Scandinavian Airlines” (SAS) lidmašīna martā par mata tiesu izvairījusies no sadursmes ar Krievijas armijas lidmašīnu, kas tiek izmantota izlūkošanai, ceturtdien vēsta Zviedrijas mediji.

Telekanāls “Sveriges Television” ziņo, ka incidents noticis 3.martā 50 kilometrus uz dienvidiem no Zviedrijas pilsētas Malmes.

Mediji vēsta, ka SAS lidmašīnai nācies pēdējā brīdī veikt spēju manevru, lai izvairītos no sadursmes ar Krievijas armijas lidmašīnu “Il-20m”. Lidaparāti palidojuši garām tikai 90 metru atstatumā viens no otra.

Zviedrijas Negadījumu izmeklēšanas aģentūra ir izvērtējusi notikušo un nolēmusi nesākt izmeklēšanu.

“Mēs esam likuši [šo] lietu mierā. Pirmkārt, incidents notika virs starptautiskajiem ūdeņiem, bez tam lidmašīna bija reģistrēta Dānijā. Tas nozīmē, ka tas ir ārpus mūsu atbildības lauka,” ziņu aģentūrai TT norādīja aģentūras pārstāvis Jenss Ulsons.

Viņš atklāja, ka arī Dānijas Negadījumu izmeklēšanas padome nolēmusi šo gadījumu neizmeklēt.

Ulsons sacīja, ka, pēc viņa domām, šādi incidenti notiek reti. Viņš atteicās izteikties par lidmašīnu sadursmi, kas varēja draudēt, vien norādīja, ka tā bijusi “nepatīkama pieredze”.

Tikmēr Nacionālās aizsardzības universitātes Gaisa operāciju nodaļas vadītājs atzina, ka lidmašīnu palidošana garām 90 metru attālumā uzskatāma par ļoti tuvu, un ierindoja šo gadījumu pie “ļoti nopietniem”.

Vienlaikus viņš pauda sapratni par Zviedrijas Negadījumu izmeklēšanas aģentūras lēmumu šo incidentu neizmeklēt, jo uzskata, ka nekāds noziegums nav noticis, jo Krievijas lidmašīna atradās starptautiskajā gaisa telpā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+