×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
29. marts, 2017
Drukāt

SAS uzsāk lidojumus no Rīgas uz Kopenhāgenu

Ilustratīvs fotoIlustratīvs foto

Stājoties spēkā vasaras lidojumu sarakstam, aviokompānija “Scandinavian Air System” (SAS) no 26.marta ir uzsākusi lidojumus uz Dānijas galvaspilsētu Kopenhāgenu.

SAS gaisa kuģi “Bombardier CRJ900”ar 88 sēdvietām uz Dānijas galvaspilsētu Kopenhāgenu dosies 12 reizes nedēļā – divas reizes dienā darba dienās un vienu reizi dienā brīvdienās.

“Latvijas ekonomikai uzrādot atveseļošanās pazīmes, SAS ir pieņēmis stratēģisku lēmumu uzsākt tiešos reisus starp Rīgu un Kopenhāgenu,” uzsver Rūta Juciene, SAS vadītāja Baltijas valstīs un Krievijā.

Atzīmējot pirmā reisa došanos ceļā, starptautiskā lidosta “Rīga” sveica aviokompāniju ar tradicionālo jaunā galamērķa torti, kas izveidota kā dāņu rakstnieka Hansa Kristiana Andersena pasaku grāmata par Mazo nāriņu.

Šā gada vasaras lidojumu sezonā, kas sākās svētdien, 26.martā, no starptautiskās lidostas “Rīga” būs iespējams doties uz 89 galamērķiem visā pasaulē. Papildus jau esošajiem maršrutiem aviokompānijas ceļotājiem piedāvās vēl 16 jaunus galamērķus gan biznesa ceļojumiem, gan atpūtas lidojumiem.

Kopumā vasaras sezonā lidojumus no lidostas “Rīga” nodrošinās 17 aviokompānijas – airBaltic, Ryanair, WizzAir, Aeroflot, SAS, Finnair, Norwegian Air Shuttle, Lufthansa, LOT Polish Airlines, Utair, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines, RusLine, Uzbekistan Airways, Belavia, Ellinair un Smartlynx Airlines.

No gada sākuma līdz 20.martam starptautiskajā lidostā “Rīga” ir apkalpoti 979 739 pasažieri – par 3,3% vairāk nekā 2016.gada tajā pašā periodā. Gada pirmajos divos mēnešos par 14,2% pieauga tranzīta un transfēra pasažieru skaits, sasniedzot 26% no kopējā pasažieru skaita. Vispopulārākie galamērķi janvārī un februārī bija Londona, Maskava un Frankfurte.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas ”Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 60, bet vasaras sezonā – uz vairāk nekā 80 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2016.gadā lidosta “Rīga” apkalpoja vairāk nekā 5,6 miljonus pasažieru – gandrīz 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+