Dabā
Medības

Sašautā medniece atklāj notikušā negadījuma detaļas16


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Shutterstock

Sestdien dzinējmedību laikā Cīravas pagasta medību platībās noticis nelaimes gadījums – sašauta medniece. Lode, vai lodes šķemba izgājusi cauri ikram nedaudz zem ceļgala locītavas, neskarot kaulu, dzīslas vai vēnas.

Šovakar Liepājas Reģionālajā slimnīcā izdevās satikt gan cietušo dāmu, gan nelaimes gadījumā iesaistīto mednieku. Tas patiesi ir bijis nelaimes gadījums, ko apliecina arī policijas lēmums neierosināt krimināllietu par šo notikumu. Gan cietusī dāma, gan vīrietis, kurš raidīja lodi, vēlējās saglabāt anonimitāti. Respektējot šo vēlmi, vārdi tiek mainīti.

Viesturs konfidenciālā sarunā atklāja, kā risinājās liktenīgā situācija. Abi stāvējuši uz numuriem līdzās, kā jau tas ierasts, aptuveni 50 metru attālumā. Abi ir pieredzējuši mednieki un sen pazīst viens otru.

Sasalušajā mežā mežacūkas soļi bijuši dzirdami jau iepriekš. Kad ruksis šķērsojis mednieku līniju un pārgājis stigai pāri, mednieks sācis tēmēt. Cūka jau paguva pārskriet pāri grāvim, kad mednieka raidītā lode trāpījusi viņai lāpstiņā un cauri otram lāpstas kaulam izgājusi ārā. No šāvēja cūka atradusies aptuveni 35-40 grādu leņķī pret mednieku līniju un 40 metru attālumā.

Kad kļuva skaidrs, ka lode kaut kādā veidā ir trāpījusi blakusstāvošajai medniecei, medības nekavējoties apturētas un izsaukta policija. Pilnīgi viss negadījuma vietā atstāts neskarts, bet kritušais ruksis nodots ekspertīzes veikšanai, sacīja Liene (atgādināsim, vārds ir mainīts).

Saistītie raksti

Iestājoties vakaram, ieradās kriminālisti. Valsts policijas eksperti veica skrupulozu negadījuma vietas izpēti, nopratināja klātesošos. Uz to brīdi cietusī jau bija nogādāta slimnīcā un pārrunas ar viņu iecerētas rīt, tātad, pirmdien.

Viesturs pieļāva iespēju, ka lode atsitās pret sasalušo grāvja kranti, mainīja trajektoriju un trāpīja Lienei kājā. Iespējams, vainojama ir tikai šķemba, kas trieciena brīdī pret kādu akmeni atdalījusies no lodes. Liene sacīja, ka lādiņš izgājis cauri mīkstajiem audiem. Viņa praktiski nejūtot nekādas sāpes vai traucējumus kustoties. Medniece uzsver, ka tas ir tīrs negadījums un viņai nav absolūti nekādu pretenziju pret kolēģi.

LA.lv
Kate Šterna
Dabā
Putnusuņu čempionātā “Gorka 2019” Baltkrievijā
18 stundas
LE
LETA
Dabā
Arī tuvākajā diennaktī vietām gaidāms stiprs lietus un krusa
19 stundas
LE
LETA
Dabā
Cīņā pret badu jaunattīstības valstīm nāksies palielināt siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisiju
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
Lato Lapsa
Latvijā
Neizdodas finanšu ministra Reira “gājiens ar Ploku” 2
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ģirģens uzdod policijai izvērtēt, vai sākt kriminālprocesu par saslimšanas gadījumiem Siguldā
3 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tāds humors tautai nepatīk 1
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Sāksies astronomiskais rudens. Latvijai tuvojas siltā atmosfēras fronte
23 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Ugunsgrēkā dzīvoklī Rīgā bojā gājuši divi cilvēki: dzīvību zaudējis arī nepilngadīgs bērns
1 stunda