×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. decembris, 2016
Drukāt

Sašautā medniece atklāj notikušā negadījuma detaļas (16)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Sestdien dzinējmedību laikā Cīravas pagasta medību platībās noticis nelaimes gadījums – sašauta medniece. Lode, vai lodes šķemba izgājusi cauri ikram nedaudz zem ceļgala locītavas, neskarot kaulu, dzīslas vai vēnas.

Šovakar Liepājas Reģionālajā slimnīcā izdevās satikt gan cietušo dāmu, gan nelaimes gadījumā iesaistīto mednieku. Tas patiesi ir bijis nelaimes gadījums, ko apliecina arī policijas lēmums neierosināt krimināllietu par šo notikumu. Gan cietusī dāma, gan vīrietis, kurš raidīja lodi, vēlējās saglabāt anonimitāti. Respektējot šo vēlmi, vārdi tiek mainīti.

Viesturs konfidenciālā sarunā atklāja, kā risinājās liktenīgā situācija. Abi stāvējuši uz numuriem līdzās, kā jau tas ierasts, aptuveni 50 metru attālumā. Abi ir pieredzējuši mednieki un sen pazīst viens otru.

Sasalušajā mežā mežacūkas soļi bijuši dzirdami jau iepriekš. Kad ruksis šķērsojis mednieku līniju un pārgājis stigai pāri, mednieks sācis tēmēt. Cūka jau paguva pārskriet pāri grāvim, kad mednieka raidītā lode trāpījusi viņai lāpstiņā un cauri otram lāpstas kaulam izgājusi ārā. No šāvēja cūka atradusies aptuveni 35-40 grādu leņķī pret mednieku līniju un 40 metru attālumā.

Kad kļuva skaidrs, ka lode kaut kādā veidā ir trāpījusi blakusstāvošajai medniecei, medības nekavējoties apturētas un izsaukta policija. Pilnīgi viss negadījuma vietā atstāts neskarts, bet kritušais ruksis nodots ekspertīzes veikšanai, sacīja Liene (atgādināsim, vārds ir mainīts).

Iestājoties vakaram, ieradās kriminālisti. Valsts policijas eksperti veica skrupulozu negadījuma vietas izpēti, nopratināja klātesošos. Uz to brīdi cietusī jau bija nogādāta slimnīcā un pārrunas ar viņu iecerētas rīt, tātad, pirmdien.

Viesturs pieļāva iespēju, ka lode atsitās pret sasalušo grāvja kranti, mainīja trajektoriju un trāpīja Lienei kājā. Iespējams, vainojama ir tikai šķemba, kas trieciena brīdī pret kādu akmeni atdalījusies no lodes. Liene sacīja, ka lādiņš izgājis cauri mīkstajiem audiem. Viņa praktiski nejūtot nekādas sāpes vai traucējumus kustoties. Medniece uzsver, ka tas ir tīrs negadījums un viņai nav absolūti nekādu pretenziju pret kolēģi.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Kad kļuva skaidrs, ka lode kaut kādā veidā ir trāpījusi blakusstāvošajai medniecei, medības nekavējoties apturētas un izsaukta policija. Pilnīgi viss negadījuma vietā atstāts neskarts, bet kritušais ruksis nodots ekspertīzes veikšanai, sacīja Liene (atgādināsim, vārds ir mainīts).

  Iestājoties vakaram, ieradās kriminālisti. Valsts policijas eksperti veica skrupulozu negadījuma vietas izpēti, nopratināja klātesošos. Uz to brīdi cietusī jau bija nogādāta slimnīcā un pārrunas ar viņu iecerētas rīt, tātad, pirmdien.
  =====================
  Cik STUNDAS bija jāgaida …kriminālisti, ja ieradās MELNĀ tumsā notikuma vietā?

 2. Tradīciju aizstāve Atbildēt

  Tas bija NEGADĪJUMS! Nejau vīrietis “pa tiešo” trāpīja. Un pamēģiniet paši nolikt mednieka apliecību, tad redzēsiet, cik viegli “garīgi slimajiem” ir tikt pie šīs mantiņas. Un aizliegs medības, tad redzēsiet cik jauki, ka tie zvēriņi savairosies masveidā un līdīs mājās pa durvīm iekšā.

  • nācijas tradīciju aizstāvis Atbildēt

   mūsu valstī tradīciju daudz! tad jau būtu jāturas arī pie aploksnītēm mediķiem un policistiem; šīs tradīcijas arī neviens netaisās mainīt, vai ne?

  • tradīciju aizstāvei Atbildēt

   tie zvēriņi IR savairoti apzināti un speciāli no mednieku klubiem, kuri ar komercmedību organizēšanu pelna naudu un par ko nemaksā valstij nodokļus!!!!!!!!

  • Tradīciju aizstāve
   Tu tur blakus biji vai protokolu parakstīji ka zini ka tas ir NEGADĪJUMS?
   Varbūt ka tas ir tikai žurnālistes veiksmīgs sacerējums.

 3. asinspēdu dzinējsports Atbildēt

  Būtu jāaizliedz jebkāda veida medības Latvijā; jāievieš “pest control” sistēma un punkts!

  • Pest control sistēmu citur kontrolē valsts. Tātad, ja to ieviestu pie mums, to apmaksātu mēs, nodokļu maksātāji. Un būs jāmaksā ne tikai par darbu, transportu, munīciju, bet arī par dzīvnieku nodarītajiem postījumiem u.t.t.
   No kādas naudas par to visu maksās? No Jūsu, no mūsu nodokļu maksātāju naudas 😀 😀 😀

   • Esmu absolūti pārliecināts, ka “pest control” sistēmā tāpat kā citās civilizētās valstīs, mazinātos ēnu ekonomikas īpatsvars valstī no šī kreisā rūpala. Turklāt jau tagad lauksaimnieki pilnā mērā apmaksā zaudējumus par meža dzīvnieku postījumiem.

 4. Tādiem bīstamiem medniekiem atņem mednieka atļaujas. Ja neprot uzvesties medībās tad sēdi mājās un adi zeķes.

 5. Liene tagad ir populārākais vārds!

 6. Kad, beidzot, aizliegs šo izklaidi garīgi slimaiem cilvēkiem?

 7. Murmuļi, ne lode, ne šķemba nav LĀDIŅŠ! Šaušanas brīdī lādiņš iztaisija “pokš” un lode izlidoja no stobra. Nu var taču iegaumēt vienkāršas lietas un nemurgot!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.5
Alūksne +11.6
Daugavpils +11.8
Saldus +15.1
Liepāja +15.5
Jelgava +13.7
Ventspils +14.8
Limbaži +12
Madona +12.2
Rēzekne +11.2
Draugiem Facebook Twitter Google+