×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Izturīgākie stikli. Un ko darīt, ja stikls saplīsis (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Pie stikla var piestiprināt lipīgu, caurspīdīgu plēvi. Tā nepasargās stiklu no mehāniskiem triecieniem, tomēr dažus gadus saturēs kopā ieplaisājušos gabalus un arī dārza saimnieki nesavainosies. Dažāda biezuma plēves var iegādāties SIA “Memel”, to izmēri ir 1,82 un 1,52 metri. Cita alternatīva – nomainīt stiklu ar polikarbonāta loksni. Lai gan šis materiāls nav dzidrs, tomēr laiž cauri diezgan daudz gaismas, tam piemīt siltumizolācijas īpašības, un saplīstot tas nerada briesmas.

Ja dārzā spēlējas bērni, bumba vai citi priekšmeti dažkārt var trāpīt siltumnīcai. Veidojot jaunu siltumnīcu, vismaz apakšējā daļā vajadzētu ievietot rūdītu stiklu vai laminētas stikla rūtis. Lai gan tas palielina siltumnīcas izmaksas, tomēr rada daudz lielāku drošību. SIA “Stikla serviss” tirdzniecības vadītājs Māris Butlers skaidro, ka taupības nolūkos siltumnīcām joprojām izmanto galvenokārt parastos nerūdītos stiklus. Rūdītais stikls ir 4–5 reizes izturīgāks pret mehāniskiem triecieniem nekā parastais stikls un, saņemot triecienu, sabirst daudzos sīkos gabaliņos. Laminētais stikls sastāv no trim kārtām un ir ļoti izturīgs.

Gan rūdīto, gan laminēto stiklu ir grūti uzstādīt siltumnīcas augšdaļā, jo tas ir smagāks par parasto stiklu, tomēr ir vērts to darīt, jo biežāk saplīst jumta, nevis sānu stikli.

– Rūdītos stiklus izgatavo pēc nepieciešamajiem izmēriem. Stikla biezums atkarīgs no siltumnīcas konstrukcijas, lai jumts izturētu materiāla svaru. Piemēram, viens kvadrātmetrs 4 mm bieza stikla sver aptuveni 10 kg. Mūsdienās siltumnīcām pārsvarā izmanto tieši šāda biezuma stiklu, – stāsta Māris Butlers.

Ja nav iespējams nomainīt stiklu, var izveidot stādījumu no ātraudzīgiem, dzeloņainiem augiem, lai pasargātu siltumnīcu no mehāniskiem triecieniem. Jāapseko arī tuvumā augošie koki, jānozāģē nokaltušie un aizlūzušie zari, kas krītot var sasist stiklu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. stiklojam iekšā jaunu stiklu 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+