×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2012
Drukāt

Saskaitīti 185 tūkstoši Lielās talkas dalībnieku

sestdien%20talk

Noslēdzoties Lielajai talkai, organizatoru rīcībā ir informācija, ka vides sakopšanā piedalījies 185 621 talkotājs, informēja projekta pārstāve Dace Jaunupe-Bargā.

Taču informācija no talkas koordinatoriem turpina pienākt, un pateikt kopējo talkas dalībnieku skaitu organizatori vēl nevar. Precīza informācija varētu būt tikai pirmdien.

Lielās talkas rīkotāji cer, ka tiks pārsniegts pērnā gada rekords, kad talkā piedalījās 190 tūkstoši cilvēku. Pēc organizatoru aplēsēm, šogad talkas dalībnieku skaits varētu aizsniegties līdz 230 tūkstošiem.

“Mēs ceram uz 230 tūkstošiem,” apliecināja Jaunupe-Bargā.

Informācija joprojām nav apkopota, jo daudzviet talcinieki baudot patīkamo laiku un nesteidzas nodot datus par kopējo cilvēku skaitu un savākto atkritumu maisu daudzumu.

Taču talkas rīkotāju rīcībā ir informācija, ka pietrūkuši dzeltenie atkritumu maisi, un daudzviet cilvēki ir izmantojuši pašu sarūpētos maisus. Jaunupe-Bargā aicināja šos maisus novietot līdzās dzeltenajiem maisiem un neatstāt vietās, kas nav reģistrēto talku vidū.

“Dažkārt cilvēki sūdzas un gaužas, ka maisi netiek izvesti pusgada garumā, bet, ja tie nav atstāti reģistrētās talkas vietā, tad mēs par maisiem neuzzinām,” skaidro talkas pārstāve.

Jau vēstīts, ka sestdien, 22.aprīlī, notiekošajai Lielajai talkai tika pieteikts rekordliels talkošanas vietu skaits – Lielā talka norisinājās 1490 reģistrētās vietās, kas ir vairāk nekā gadu iepriekš. Talka notika no deviņiem rītā līdz trijiem dienā.

Lielās talkas ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību. Lielās talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet ideja aizgūta no igauņiem, kas vides sakopšanu visas valsts mērogā pirmoreiz rīkoja 2008.gada 3.maijā.

Projekta mērķis ir līdz 2018.gadam, Latvijas 100.dzimšanas dienai, padarīt Latviju par tīrāko un sakoptāko vietu pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+