LETA

“Saskaņa” aicina samazināt PVN likmi apkurei līdz 5% 3

Saeimas frakcija “Saskaņa”, iesniedzot priekšlikumus 2016.gada valsts budžeta paketei, atkārtoti rosina samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi apkurei no 12% līdz 5%, aģentūrai BNS pavēstīja frakcijas preses sekretāre Katrīna Iļjinska.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

Viņa norādīja, ka 5% PVN likme apkurei bija spēkā pirms 2009.gada krīzes, kad tika paaugstinas vairākas nodokļu likmes un ieviesti jauni nodokļi.

Frakcijas vadītāja vietniece Jūlija Stepaņenko skaidroja, ka rosinājums atgriezties pie samazinātās PVN likmes apkurei radies saistībā ar 2016.gada budžetā paredzēto standarta PVN likmes piemērošanu dzīvojamo māju pārvaldīšanas pakalpojumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja Finanšu ministrija apgalvo, ka Eiropas Padomes direktīva ir uzlikusi par pienākumu Latvijai ieviest šo likmi dzīvojamo māju pārvaldīšanas pakalpojumiem pilnā apmērā, joprojām paliek iespēja piemērot samazināto PVN likmi citiem ar īpašuma uzturēšanu saistītiem pakalpojumiem. Valdība nav izskaidrojusi, kādā veidā šī standarta PVN likme tiks atspoguļota rēķinos un kādā veidā no kopējā pakalpojumu klāsta tiks izdalīts tieši pārvaldīšanas pakalpojums, bet pastāv zināmas bažas, ka PVN piemērošana pārvaldīšanas rēķiniem fiziskām personām būtiski sadārdzinās iedzīvotāju rēķinus un iedzīs vēl lielākā nabadzībā mazāk aizsargāto sabiedrības daļu,” pauda Stepaņenko.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka 6.novembrī pēdējo dienu varēja iesniegt priekšlikumus nākamā gada valsts budžeta projekta izskatīšanai otrajā lasījumā.

Tāpat vēstīts, ka Saeima pagājušajā nedēļā ārkārtas sēdē pirmajā lasījumā atbalstīja nākamā gada valsts budžeta paketi. Nākamā gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 7,368 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 7,655 miljardi eiro. Pieļaujamais valsts budžeta deficīta līmenis ir 1% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Latvijas IKP faktiskajās cenās nākamgad paredzēts 26,127 miljardu eiro apmērā, savukāt ekonomikas izaugsme – 3% apmērā.

Nākamgad vispārējās valdības budžeta ieņēmumu prognoze ir 34,3% apmērā no IKP, izdevumu prognoze 35,3% apmērā no IKP un valsts parāds 39,9% apmērā no IKP. Budžeta ieņēmumi paredzēti par 114,215 miljoniem vairāk nekā plānots 2015.gadā, savukārt valsts budžeta izdevumi nākamgad paredzēti par 183,193 miljoniem eiro vairāk nekā šogad.

Saeima par nākamā gada valsts budžetu galīgajā lasījumā lems 30.novembrī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.