×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

“Saskaņa” aicina sasaukt ārkārtas Saeimas sēdi, lai apturētu “Citadeles” “slepeno pārdošanu” (8)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa” rosinās sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, lai apturētu bankas “Citadele” “slepeno pārdošanu”, informēja partijas pārstāvji.

“Slepenība un steiga deviņdesmito gadu privatizācijas procesa stilā, kādu valdība demonstrē šobrīd, pārdodot par zemu cenu banku “Citadele” slepeni izraudzītam, nezināmam investoram, ir pilnīgi nepieņemama,” uzsver “Saskaņa”.

Partijas pārstāvji uzskata, ka Latvijas valdība aizbildinās ar Eiropas prasībām, lai gan patiesībā visas tā sauktās prasības ir sarunu rezultāts, kurās Latvijas valdība pati ir atteikusies pat no pastarpinātām tiesībām uz banku. “Valdības īstenotā privatizācijas shēma balstās uz meliem un noklusējumiem,” teikts “Saskaņas” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

“Saskaņa” uzskata: kategoriski nav pieņemams, ka banka “Citadele”, kurā ieguldīti simtiem miljonu nodokļu maksātāju naudas un kura pašlaik strādā ar peļņu, tiek pārdota, nesniedzot sabiedrībai nekādu informāciju nedz par summu, nedz par pircēju, nedz arī par nosacījumiem, uz kādiem darījums tiek slēgts.

Apvienības “Saskaņas centrs” Saeimas frakcija aicina visus godīgos “Vienotības”, Zaļo un zemnieku savienības, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK deputātus, kā arī deputātus no partijas “Latvijas attīstībai” un Latvijas Reģionu alianses parakstīties par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai uzdotu valdībai nekavējoties apturēt bankas “Citadele” akciju pārdošanas procesu un sniegt Saeimai izvērstu ziņojumu par izvēlēto pircēju, cenu un citiem darījuma nosacījumiem.

Ārkārtas Saeimas sēdi var sasaukt, ja to prasa vismaz trešā daļa jeb 34 parlamentārieši.

Kā ziņots, valdība vakar pēc vairāku stundu lemšanas akceptēja ASV fonda “Ripplewood Holdings” izteikto bankas “Citadele” iegādes piedāvājumu, žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), atsakoties pašlaik sniegt sīkāku informāciju par darījuma nosacījumiem.

Valdības vadītāja stāstīja, ka šo darījumu atbalsta arī otrs “Citadeles” dalībnieks – Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), kas arī pēc darījuma ar “Ripplewood Holdings” “Citadelē” saglabās 25% bankas akciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Atkal tiek pārdots pelņu nesošs uzņēmums ar zaudējumiem!Kad sāks tiesāt par valsts izsaimniekošanu?

  2. Pircējs it kā no uzticamas valsts, bet vai tur ir garantija, ka ar citadeli nenotiek kā ar Lietuvas naftas pārstrādi, kas nonāca kā rokās?//

  3. Ar ES prasībām “Vienotība” aizbildinās arī,atjaunojot “trekno gadu” padomes ar treknajām algām valsts uzņēmumos!

  4. Citadeles lieta ir siikums. Bet mums jaacer, ka veeleeshanaas nenaaks pie varas taadas partijas, kas gribeetu lai Latvija izstaajaas no NATO un paartrauktu valsts latviskoshanas procesu.

  5. Saskaņa nav mierā, ka pircējs nav krievs

  6. SC nav ko teelot, ka nekaa nezina … taisa te priekshveeleeshanu gaajienus …

  7. Citadeli nedomā pārdot “investoram”no Krievijas,tāpēc SC tā satraucies.

Draugiem Facebook Twitter Google+