Latvijā
Rīga

“Saskaņa” aptur darbu RD koalīcijā0

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Papildināta plkst.16.16

Partijas “Saskaņa” Rīgas domes frakcija nolēmusi apturēt savu darbu koalīcijā līdz brīdim, kamēr “Gods kalpot Rīgai” (GKR) pieņems lēmumu par turpmāko sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju, šodien pēc sanāksmes ar partijas biedriem paziņoja Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova (S).

Tas nozīmē, ka frakcija līdz GKR lēmumiem nepiedalīsies nevienā komitejas un domes sēdē.

Vienlaikus Vladova uzsvēra, ka GKR nostāju saprot, un partija ir gatava sagaidīt partneru lēmumu.

Kā skaidroja “Saskaņas” pārstāvji, darbības apturēšana koalīcijā nenozīmē, ka viņi atkāpsies no komiteju vadītāju un citiem amatiem Visi pienākumi, ko pieprasa likums, tiks pildīti, viņi uzsvēra. Tāpat frakcija 18.novembrī ieradīsies svinīgajā Rīgas domes sēdē. Savukārt jau trešdien, 20.novembrī, gaidāmo domes sēdi neapmeklēs, ja no GKR puses nebūs kādi jauni lēmumi.

“Mēs gribam un esam gatavi turpināt strādāt ar GKR, bet ne šajā formātā. Tas nav iespējams – šādā veidā nodrošināt stabilu darbu,” teica Vladova, uzsverot, ka respektē GKR vēlmi apdomāt lēmumus.

Vladovas partijas biedrs Mihails Kameņeckis (S) uzsvēra, ka pirmā sēde, kuru frakcija ir gatava apmeklēt, būs tā, kurā pirmais darba kārtības jautājums būs par Neatkarīgo deputātu frakcijas (NDF) pārstāvja, bijušā “Saskaņas” deputāta Vadima Baraņņika atstādināšanu no ieņemamajiem amatiem.

Viņaprāt, Baraņņikam pašam bija no šī amata jāatkāpjas dienā, kad viņš tika izslēgts no “Saskaņas”, jo tieši ar bijušo partijas biedru balsīm viņš tajā tika ievēlēts.

“Ja mūsu koalīcijas partneriem bija ilūzijas, ka ar šo četrinieku var sadarboties un šo “klibo konstrukciju” noturēt, tagad viņiem šādu ilūziju vairs nav, tādēļ mēs atkal aktualizējam šo jautājumu,” teica Kameņeckis.

Politiķi arī neslēpa, ka apzinās, ka neapmeklējot trīs sēdes pēc kārtas, viņi var panākt domes atlaišanu, taču norādīja, ka šāds scenārijs viņus nebaida.

Taujāti, vai kāds no citiem domē strādājošajiem politiskajiem spēkiem varētu palīdzēt “sastiķēt” jaunu koalīciju, “saskaņieši” atbildēja sakot, ka “politikā viss var būt”.

Tikmēr klātesošais partijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs (S) pauda viedokli, ka ar šādu soli “Saskaņas” frakcija atradusi labu veidu, kā “uzmundrināt” partnerus strādāt raitāk, godīgāk un atklātāk, pildot dotos solījumus iedzīvotājiem.

Kā vēstīts, “Saskaņas” frakcijas un partijas valdes pārstāvji šodien lēma, vai turpināt darbu Rīgas domes koalīcijā pēc tam, kad GKR paziņoja, ka jebkādus lēmumus par sadarbību ar NDF pieņems ne ātrāk kā nākamnedēļ.

“Saskaņa” trešdien paziņoja, ka piekrīt turpināt darbu koalīcijā pie nosacījuma, ja GKR pārtrauks sadarbību ar NDF, kurā apvienojušies no “Saskaņas” izslēgtie domnieki.

“Saskaņa” rosināja savākt parakstus, lai sasauktu ārkārtas sēdi, kurā lemtu par NDF pārstāvošā Baraņņika atstādināšanu no vicemēra un Rīgas Brīvostas pārvaldes valdes locekļa amata. Tāpat viņi nav mierā ar to, ka Pilsētas attīstības komiteju vada Aleksejs Rosļikovs.

Taču GKR paziņoja, ka nekādus lēmumus sasteigt negrib un grib atlikt jautājumu līdz nākamajai nedēļai.

Šāds scenārijs gan “Saskaņai” vēl vakar nebija pa prātam un tā gribēja tūlītēju GKR lēmumu šajā jautājumā, kā rezultātā ceturtdien tika sasaukta partijas valdes sēde, lai lemtu, vai palikt koalīcijā vai nē.

GKR gan pauduši, ka “šantāžai” pakļauties negrasās un lēmumus pieņems tikai pēc svētkiem.

Saistītie raksti

Tikmēr deputātu bloks “Rīgai!” paziņojuši, ka “Saskaņas” ultimāts izskatās pēc izrēķināšanās ar bijušajiem biedriem, tādēļ viņi turpinās atbalstīt NDF. Tas nozīmē, ka bez opozīcijas partiju balsīm “Saskaņa” un GKR nemaz nevarētu atbrīvot Baraņņiku un Rosļikovu no amatiem.

Ja tiks nolemts neturpināt sadarbību ar NDF, “Saskaņai” un GKR būs 28 deputātu balsis. Bez viņiem domē ir vēl 32 deputāti.

LA.lv